آخرین اخبار

» دیار مهر » گشایش نمایشگاه بین‌المللی کتاب و رسانه‌های دیجیتال یزد با حضور معاون وزیر ارشاد

تاریخ انتشار : 2017/02/20 - 4:22

 کد خبر: 4563
 416 بازدید

گشایش نمایشگاه بین‌المللی کتاب و رسانه‌های دیجیتال یزد با حضور معاون وزیر ارشاد

گشایش نمایشگاه بین‌المللی کتاب و رسانه‌های دیجیتال یزد با حضور معاون وزیر ارشاد

 

نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب و رسانه‌های دیجیتال استان یزد قبل از ظهر امروز با حضور معاون فرهنگی وزیر ارشاد و مسئولان و مقامات ارشد استان گشایش یافت.

«علی غیاثی ندوشن» مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در این مراسم که با حضور «سید عباس صالحی» معاون وزیر، آیت الله «محمدرضا ناصری» امام جمعه و «سید محمد میرمحمدی» استاندار یزد و جمع زیادی از مسئولان و ناشران استان در محل برگزاری دائمی نمایشگاه‌های یزد برگزار شد، اظهار کرد: خوشبختانه گرایش به کتاب و کتاب‌خوانی در یزد امیدوارکننده و سمت و سوی خوبی دارد و هر چند براساس سبقه فرهنگی و مذهبی مردم این دیار باید وضعیت بهتری داشته باشد ولی در سال‌های اخیر دستاورهای مطلوبی را برای استان داشته است.

وی در همین رابطه به اختصاص عناوینی مانند شهر پایتخت کتاب و روستای برگزیده دوستدار کتاب در کشور توسط استان طی سال‌های اخیر و امسال اشاره کرد.

غیاثی در ادامه با اشاره به ارائه ۶۸ هزار عنوان کتاب شامل ۵۴ هزار عنوان کتاب داخلی و ۱۴ هزار عنوان کتاب خارجی در نمایشگاه کتاب امسال یزد، گفت: نمایشگاه امسال با حضور ۵۱۸ ناشر داخلی و خارجی در قالب ۳۱۰ غرفه برپا شده است.

وی یکی از تفاوت‌های نمایشگاه امسال در مقایسه با نمایشگاه‌های سال‌های گذشته را اختصاص ۱۹ غرفه به بخش رسانه‌های دیجیتال ذکر کرد و گفت: در این بخش کتاب‌های صوتی و نرم‌افزارهای مختلف در موضوعات فرهنگی، اجتماعی، علمی و آموزشی و بازی‌های یارانه‌ای از سوی ناشران دیجیتال کشور و استان ارائه خواهد شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به حداقل تخفیف ۴۰ درصدی در نمایشگاه امسال، خاطرنشان کرد: امسال به حمایت همه جانبه بخش خصوصی و وزارت ارشاد، یک میلیارد تومان بن کتاب در بین بازدیدکنندگان نمایشگاه توزیع خواهد شد.

این مسئول ههمچنین به برنامه‌های جنبی نمایشگاه مانند برگزاری کارگاه‌های مختلف، رونمایی از کتاب و نشست‌های نقد کتاب، حافظ خوانی نابینایان، سعدی خوانی، مراسم تقدیر از پژوهش‌های فرهنگی و هنری استان و غیره نیز اشاره کرد.

گفتنی است؛ نهمین نمایشگاه کتاب یزد از امروز تا هفتم اسفندماه دایر است و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی می‌توانند از ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۶ تا ۲۱ در این نمایشگاه حضور یابند.

انتهای پیام


برچسب ها : , ,
دسته بندی : دیار مهر , سایتهای همسایه
ارسال دیدگاه