آخرین اخبار

» سایتهای همسایه » کوبلر: حل بحران لیبی بر عهده نسل‌های آینده است!

تاریخ انتشار : 2016/11/30 - 11:56

 کد خبر: 897
 657 بازدید

کوبلر: حل بحران لیبی بر عهده نسل‌های آینده است!

کوبلر: حل بحران لیبی بر عهده نسل‌های آینده است!

پایگاه خبری تحلیلی دیار مهر(deyaremehr.ir):

فرستاده ویژه سازمان ملل به لیبی با ابراز ناامیدی نسبت به حل بحران این کشور، گفت: پیش‌بینی نمی‌شود بحران لیبی به این زودی‌ها به صورتی ریشه‌ای حل شود و احتمالا حل این بحران مسئولیت نسل‌های آینده است.

به گزارش دیارمهر، “مارتین کوبلر”، فرستاده ویژه سازمان ملل به لیبی در گفتگو با شبکه خبری “دویچه وله”، ضمن ابراز نگرانی نسبت به عدم رعایت حقوق بشر در لیبی، اظهار داشت: در پایان دوره مسئولیتم راه‌حل بزرگی برای بحران لیبی وجود نخواهد داشت و حل این بحران بر عهده نسل‌های آینده است.

فرستاده ویژه سازمان ملل به لیبی با ابراز نارضایتی از اقداماتی که در سال جاری میلادی در لیبی انجام شده از جمله اقدامات صورت گرفته در رابطه با مساله مهاجرت، تاکید کرد: تا زمانی که نظام کاملی در لیبی شکل نگیرد، قاچاق انسان متوقف نخواهد شد.

کوبلر افزود: قاچاقچیان مردم را از راه بیابان به داخل لیبی می‌کشانند و سپس آنها را در داخل پایگاه‌هایی که تا حدودی توسط دولت مدیریت می‌شوند، نگه می‌دارند. در واقع آنها از اقدامات سازمان‌های اروپایی و نهادهای بشر دوستانه در نجات جان پناهجویانی که داخل آب‌های بین‌المللی می‌افتند، استفاده می‌کنند.

کوبلر روز سه شنبه وارد فرودگاه نظامی شهر طبرق شد.

وی هدفش از این سفر را ارتباط با شرق لیبی، دیدار با نمایندگان پارلمان آن و نیز اطلاع از نظرات آنها درباره توقف روند سیاسی در لیبی و چگونگی خروج از آن عنوان کرد.

این مسئول سازمان ملل گفت: مساله ارتباطات و دیدارها به ویژه با شرق بسیار اهمیت دارد. من پیشتر در ابوظبی با عقیله صالح، رئیس پارلمان لیبی دیدار کردم و اکنون نیز در دیدار با محمد شعیب، معاون اول رئیس پارلمان طبرق تحولات سیاسی توافقنامه لیبی و نشست اعضای گفتگوی لیبی در مالت را که خواستار اصلاح قانون اساسی شدند، بررسی کردم.

انتهای پیام


برچسب ها :
دسته بندی : سایتهای همسایه
ارسال دیدگاه