آخرین اخبار

» استان » کاهش زمان تخلیه و ترخیص کالاهای اساسی از گمرک بوشهر

تاریخ انتشار : 2021/06/16 - 11:51

 کد خبر: 20350
 9 بازدید

کاهش زمان تخلیه و ترخیص کالاهای اساسی از گمرک بوشهر

کاهش زمان تخلیه و ترخیص کالاهای اساسی از گمرک بوشهر

بهروز قره‌بیگی با اشاره کاهش زمان تخلیه و ترخیص کالاهای اساسی از گمرک بوشهر افزود: بر اساس مجوزی که این ستاد با همکار مسئولین ارشد استانی از ستاد تنظیم بازار کشور برای اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان دریافت کرده از این پس به جای تعهد ذیحسابی مرکز، تعهد ذی‌حسابی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر جهت تضمین حقوق و عوارض گمرکی مورد پذیرش قرار خواهد گرفت.

وی افزود: در گذشته به دلیل لزوم اخذ مجوز از مرکز و سایر تشریفات مرتبط، منجر به معطلی در روند تشریفات گمرکی می گردید که با صدور مجوز اخیر بلافاصله کالا از کشتی به صورت حمل یکسره و با خدمات شبانه‌روزی گمرک به انبارهای مورد نظر منتقل می‌شود.

ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر اضافه کرد: اقدام صورت گرفته ضمن تسریع در تخلیه کشتی‌های حامل کالای اساسی به بندر بوشهر، موجب کاهش هزینه‌ها و انتقال کالا به انبارهای هدف و تشویق سایر خطوط کشتیرانی جهت انتقال کشتی های حامل کالای اساسی به این بندر خواهد شد.

قره‌بیگی خاطرنشان کرد: گمرک بوشهر این آمادگی را دارد به صورت شبانه‌روزی و بدون وقفه و در ایام تعطیل نسبت به ترخیص و حمل یکسره کشتی‌های که حامل کالاهای اساسی هستند، اقدام نماید.

وی با بیان اینکه هم اکنون سهم بندر بوشهر در ترخیص کالاهای اساسی نسبت به سایر بنادر جنوبی کشور پایین تر است، یادآور شد: در کنار اقدامات توسعه‌ای بندری و گمرکی که طی سالیان اخیر در بندر بوشهر صورت گرفته باید زمینه توسعه انبارهای دپوی کالاهای وارداتی نیز مدنظر قرار گیرد.

انتهای پیام


برچسب ها :
دسته بندی : استان
ارسال دیدگاه