آخرین اخبار

» استان » واحدهای صنفی بوشهر ۱۰۰ هزار اشتغال‌ ایجاد کرده‌اند

تاریخ انتشار : 2021/06/22 - 12:14

 کد خبر: 20597
 4 بازدید

واحدهای صنفی بوشهر ۱۰۰ هزار اشتغال‌ ایجاد کرده‌اند

واحدهای صنفی بوشهر ۱۰۰ هزار اشتغال‌ ایجاد کرده‌اند

مصطفی گراشی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: در زمان حاضر ۴۵ هزار واحد صنفی در استان بوشهر مشغول به فعالیت هستند که هر یک به طور میانگین برای ۲.۵ نفر اشتغال‌زایی می‌کنند.

وی ضمن تبریک روز ملی اصناف بیان کرد:   واحدهای صنفی در جامعه علاوه بر اینکه بسیاری از نیازها و مطالبه‌های مردم را به طور مستقیم برطرف می‌کنند، در سطحی کلان نیز بر رونق اقتصادی کشور بسیار موثر هستند، طوریکه بر اساس آخرین آمار ۱۷.۵درصد از تولید ناخالص ملی کشور مربوط به فعالیت واحدهای صنفی است.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان بوشهر گفت: در زمان حاضر از مجموع ۶۰۰ رسته شغلی فعال در کشور، ۳۲۰ رسته در استان بوشهر وجود دارد که در ۴ گروه صنفی خدماتی، توزیعی، فنی و تولیدی فعالیت می‌کنند.

گراشی اظهار کرد: واحدهای صنفی خود تولید کننده شغل و سرمایه در جامعه و در اقتصاد کلان کشور نقش آفرین هستند از این رو انتظار است دولت‌ها در اعمال برنامه‌ها و سیاست‌های خود با نگاهی مهربانانه، توجه و حمایت بیشتری از این بخش داشته‌باشند.

وی عنوان کرد: ثابت ماندن قوانین صنفی، کاهش سود بانکی، حمایت از تولیدهای خرد و تلاش برای تجمیع آنها و پیشگیری از وقوع تورم از خواسته‌های اصلی اصناف از دولت‌ است.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان بوشهر اضافه کرد: در استان بوشهر ۲۵ اتحادیه صنفی فعال است که تجمیع کننده واحدهای صنفی و رسته‌های شغلی متنوع هستند و به عنوان واسطه‌ای میان واحدهای صنفی و دولت و مسئولان در انتقال آگاهی به واحدهای صنفی و خواسته‌های اصناف به مسئولان ایفای نقش کنند.

 گراشی اظهار کرد: نخستین دود ناشی از ایجاد تورم به چشم واحدهای صنفی می‌رود زیرا با کاهش قدرت خرید مردم، میزان تولید، فروش و درآمد واحدهای صنفی نیز کاهش می‌یابد، بنابراین سامان بخشیدن به اقتصاد خواسته اصلی واحدهای صنفی است و در این راه آماده همکاری و همراهی با سیاست‌های موثر دولت هستند.

وی با بیان اینکه هیچگاه اقدام به گرانفروشی به نفع واحدهای صنفی نیست و اقدام به این عمل نمی‌کنند، گفت: اصناف خود اولین گروهی هستند که از ایجاد گرانی و تغییر قیمت‌ها آسیب می‌بینند زیرا با افزایش یکباره قیمت‌ها، قدرت خرید افرادی که با درآمدی ثابت و مشخص زندگی می‌کنند، کاهش می‌یابد و به دنبال آنها کسب و کارها با کسادی روبرو می‌شود.

گراشی اضافه کرد: از سویی صاحبان واحدهای صنفی ارائه کننده یک محصول یا خدمت و دریافت کننده کالاها و خدمات بی‌شماری هستند، از این رو پیوسته از تثبیت قیمت‌ها استقبال و از گرانفروشی پرهیز می‌کنند.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان بوشهر بیان کرد: اصناف همواره در مدیریت بازار همراه و مددکار دولت‌ها هستند.

وی یادآور شد: از مجموع ۴۵ هزار واحد صنفی فعال در سطح استان بوشهر، ۱۱ هزار و ۵۰۰ واحد در مرکز این استان فعالیت می‌کنند.


برچسب ها :
دسته بندی : استان
ارسال دیدگاه