آخرین اخبار

» استان » هنرمندان بوشهری ۱۳۲ نمایش روی صحنه بردند

تاریخ انتشار : 2020/04/11 - 14:11

 کد خبر: 19899

هنرمندان بوشهری ۱۳۲ نمایش روی صحنه بردند

جهانشیر یاراحمدی روز شنبه در این ارتباط  افزود: در سال گذشته حوزه تئاتر استان بوشهر شاهد ۱۳۲ نمایش و ۶۴۱ اجرا با حضور ۷۸ هزار و ۷۳۰ نفر تماشاچی بود.
وی اظهار داشت: در سه ماه اول پارسال ۲۴ نمایش و ۸۸ اجرا، سه ماه دوم ۳۷ نمایش با ۱۶۶ اجرا، سه ماه سوم ۴۷ نمایش با ۲۵۵ اجرا و در سه ماه آخر ۲۴ نمایش با ۱۳۲ اجرا به روی صحنه رفته است.
یاراحمدی با اشاره به اینکه یشترین آمار تماشاچی با ۳۴ هزار نفر مربوط به سه ماه سوم بود عنوان کرد: این شمار در سه ماه اول ۱۱ هزار و ۷۳۰ نفر، سه ماه دوم ۱۷ هزار و ۱۶۰ نفر و سه ماهه چهارم ۱۵ هزار و ۸۴۰ نفر بود که در این بین شهر بوشهر بیشترین اجرا را در سال ۹۸ داشته است. 
وی یادآور شد: سال گذشته هشت جشنواره تئاتر در سراسر استان برگزار شد که از این رقم ۶ جشنواره استانی و بقیه شهرستانی بود و در مجموع ۷۷ اثر در این جشنواره‌ها به روی صحنه رفته‌است. 
رئیس انجمن‌هنرهای نمایشی استان بوشهر اضافه کرد: ۳۳ نمایش در سی و پنج جشنواره  فرا استانی حضور داشتند که ۳۰ هنرمند موفق به کسب افتخارات متعدد در زمینه‌های مختلف شدند. 
یاراحمدی ادامه داد: انجمن هنرهای نمایشی استان بوشهر برای توسعه اجراهای عمومی و طرح تبادل میان گروه‌های نمایشی سایر نقاط کشور زمینه اجرای سه نمایش را در استان فراهم کرد که سه نمایش «جنگ‌بازی» اثر عبدبناری در خانه هنرمندان سالن انتظامی، «آبگوشت زهرماری» به کارگردانی حسین اسدی در سالن سنگلج و «کوچه مختار بود و ساسان بود و سیمین» اثر مشترک جوادصداقت و الهام ابنی در تالار مولوی تهران به اجرا پرداختند. 
وی افزود: در همین ارتباط تئاترهای «هملت شاهزاده اندوه» نوشته محمد چرم شیر به کارگردانی محمد عاقبتی از گیلان، «بی‌چیز» نوشته و کار مهدی فرشیدی سپهر از تهران و «صدمین سالگرد فتح گربه» نوشته صابر محمدی و کارگردانی مهرداد علی پور از استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۰ اجرا در استان بوشهر داشتند. 
یاراحمدی اظهار داشت : اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری انجمن هنرهای نمایشی ۱۱ برنامه مختلف در قالب اردیبهشت تئاتر، نشست تخصصی، نشست هم اندیشی، کارگاه تخصصی بازیگری، کارگاه تخصصی نمایشنامه نویسی و رونمایی از کتاب های نمایشی برگزار کرد. 
وی عنوان کرد: در زمان حاضر ۱۵ پلاتو در استان بوشهر وجود دارد که امیدواریم با تخصیص بودجه، پلاتو نیمه کاره دشتستان در سال جاری مورد بهره‌برداری قرار گیرد. 
یاراحمدی بیان کرد: بهترین و تاثیرگذارترین راه انتقال پیام‌ها به مخاطب در قالب هنر است که هنرمندان با ذوق و ابتکارات خلاقانه نقشی مهم در این مهم دارند. 
وی عنوان کرد: تئاتر هنری است که به دلیل عرضه مفاهیم ارزشی و انسانی برای مخاطبان بزرگترین هنر در عصر حاضر است.

منبع:ایرنا فارسی


برچسب ها :
دسته بندی : استان
ارسال دیدگاه