آخرین اخبار

» استان » همه خدمات پیشگیری ایدز رایگان و محرمانه در دشتی انجام می‌شود

تاریخ انتشار : 2019/12/04 - 14:22

 کد خبر: 14480

همه خدمات پیشگیری ایدز رایگان و محرمانه در دشتی انجام می‌شود

پرویز احمدی روز چهارشنبه در همایش مبارزه با ایدز در دشتی افزود: مشارکت سازمان‌های غیردولتی بویژه شوراهای اسلامی، دهیاران و تشکل‌های مردمی جوانان در کنترل و پیشگیری از ایدز بسیار ضروری است.

وی افزود: کنترل ایدز از یک ‌سو با توجه به رفتاری بودن بیماری و از سوی دیگر به دلیل ناآگاهی افراد از بیماری خود، سبب شده‌است این بیماری تا کنترل کامل فاصله داشته باشد.

 احمدی بیان کرد: با آموزش و اطلاع‌رسانی همه آحاد مردم بویژه‌ گروه‌های پرخطر، جوانان و نوجوانان می‌توان بیماران و افراد آلوده را شناسایی و درمان کرد.

وی ادامه داد: اساسی‌ترین مقوله در کنترل اپیدمی اچ آی وی درمان مبتلایان است و در تمامی مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان دشتی خدمات مشاوره و تست رایگان محرمانه انجام می‌شود.

احمدی با اشاره به هفته ملی اطلاع‌رسانی ایدز افزود: برنامه‌های متعددی در این هفته در زمینه اطلاع‌رسانی و آموزش پیشگیری از ایدز تدارک شده‌است که برخی از این فعالیت‌های آموزشی با همکاری سازمان‌های مردم‌نهاد صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه مشارکت سازمان‌های غیردولتی در پیشگیری و کنترل ایدز ضروری است، اظهار داشت: امیدواریم با مشارکت سازمان‌های غیردولتی و مردم‌ نهاد گام‌های مؤثری در زمینه اطلاع‌رسانی ایدز برداشته شود.

شهرستان دشتی با ۸۶ هزار نفرجمعیت در ۸۰کیلومتری جنوب بوشهرواقع است.

منبع:ایرنا فارسی


برچسب ها :
دسته بندی : استان
ارسال دیدگاه