آخرین اخبار

» استان » هفته مهدویت در رسانه‌ها و فضای مجازی گناوه پر رنگ دیده شود

تاریخ انتشار : 2020/04/06 - 11:01

 کد خبر: 19689

هفته مهدویت در رسانه‌ها و فضای مجازی گناوه پر رنگ دیده شود

حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی روز دوشنبه در جلسه کارگروه برنامه‌ریزی جشن نیمه شعبان افزود: فضا و محافل این شهر از حالت کرونا زدگی خارج و به سمت و سوی معنوی مهدویت و جشن و سرور در اعیاد شعبانیه تبدیل و امام زمانی (عج) شود.

وی اضافه کرد: متولیان امر نسبت به آذین بندی و نصب پرچم‌های رنگارنگ در میادین و خیابان‌های شهر و بازار اقدام تا این شهر معطر به بوی عطر مهدوی شود.

رکنی حسینی اظهارداشت: پخش دعاها و مناجات در فضاهای مجازی، سرودهای امام زمان (عج) و تهیه بسته‌های عیدانه مهدوی برای توزیع بین قشر آسیب پذیر و بیکار ناشی از ویروس کرونا در برنامه‌های هفته مهدویت قرار گیرد.

امام جمعه گناوه افزود: وظیفه داریم امام زمان (عج) را در فضایی که دشمنان و معاندان تبلیغ علیه مهدویت راه انداخته اند به جامعه و نسل جوان بیشتر معرفی کنیم.

وی ادامه داد: کشور ایران در برابر بیماری کرونا با وجود تحریم و تهدیدهای دشمنان در مقایسه با کشورهای دیگر توانسته مدیریت خوبی کند و این مهم از  عنایات امام زمان (عج) بدست آمده‌است.

رکنی حسینی با تقدیر از زحمات و تلاش مسئولان و مردم، گروه‌های جهادی و بازاریان برای مبارزه با بیماری کرونا بیان کرد: با مدد الهی و همیاری و همکاری همه آحاد جامعه با اصل  رعایت فاصله گذاری اجتماعی کرونا را شکست خواهیم داد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری گناوه گفت: جشن نیمه شعبان از مهم‌ترین اعیاد مسلمانان و میلاد امام زمان (عج) از بزرگ‌ترین رخداد تاریخ بشریت به شمار می‌آید که باید به نحو باشکوه گرامی داشته شود.

دانیال اسفندیاری افزود: باتوجه به شیوع بیماری کرونا باید در برنامه‌های هفته مهدویت نکات بهداشتی رعایت تا  دچار آسیبی نشویم.

وی گفت: فرمانداری و دیگر دستگاه‌های اجرایی آماده همکاری برای اجرای برنامه‌های هفته مهدویت هستند.

مسئول ستاد نمازجمعه گناوه گفت: باتوجه به اینکه خیلی از برنامه‌های دینی و معنوی در کشور تحت‌الشعاع بیماری کرونا قرار گرفته، شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور تدوین یکسری برنامه ها را  ابلاغ کرده‌است.

حسین بستانی افزود: باتوجه به وضعیت کنونی، در برنامه‌های هفته مهدویت و جشن نیمه شعبان از ظرفیت و توانمندی‌های موجود منطقه استفاده و طوری پیش‌بینی خواهد شد که بدون تجمع و عامه مردم از آن نفع ببرند.

وی گفت: برگزاری مسابقات فرهنگی کتبی بصورت آنلاین و پخش سرودهای مذهبی و دعا با بلندگو در سطح مساجد و شهر و فضاهای مجازی، چراغانی، نورافشانی و آذین‌بندی با همکاری ادارات فرهنگی و حوزه‌های علمیه برادران و خواهران و هیات‌های مذهبی  از جمله برنامه‌های هفته مهدویت و جشن نیمه شعبان در این شهر است.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قرار دارد.

منبع:ایرنا فارسی


برچسب ها :
دسته بندی : استان
ارسال دیدگاه