آخرین اخبار

» استان » هشدار استاندار بوشهر به استخراج‌کنندگان رمز ارز

تاریخ انتشار : 2021/06/14 - 11:08

 کد خبر: 20250
 10 بازدید

هشدار استاندار بوشهر به استخراج‌کنندگان رمز ارز

هشدار استاندار بوشهر به استخراج‌کنندگان رمز ارز

عبدالکریم گراوند در بررسی دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر با بیان این‌که امسال با یک وضعیت جدیدی در عرصه تولید، توزیع و مصرف برق مواجه هستیم، اظهار کرد: کاهش بارندگی‌ها در فصل گذشته سبب کاهش تولید برق از نیروگاه‌های برق آبی شده و در این راستا سطح ذخیره آب در سدها کاهش یافته است.

وی با اشاره به گرمای زودرس  بیان کرد: استفاده از وسائل خنک کننده در سایر نقاط کشور زودتر از سال‌های قبل آغاز شده که این مهم زمینه افزایش مصرف برق فراهم کرده است.

استاندار بوشهر گفت: کاهش بارش باران و خشکسالی‌ها بر روی منابع آبی بر روی گرمای زودرس تأثیر گذاشت. یکی دیگر از عوامل افزایش مصرف برق دستگاه‌های استخراج رمز ارز است که دستگاه‌هایی که مجوز رسمی داشتند فعالیت آن‌ها قطع شد و در این راستا دستگاه‌های ماینر غیرمجاز مورد رصد و شناسایی قرار گرفتند و با آن‌ها برخورد شد.

گراوند با تاکید بر برخورد قاطع با استخراج کنندگان رمز ارزها بیان کرد: با مشارکت دستگاه‌های ذیربط از جمله شرکت توزیع نیروی برق، پلیس و دستگاه قضایی ضمن شناسایی و برخورد با عوامل استخراج رمز ارز، این دستگاه‌ها برای جلوگیری از خاموشی جمع‌آوری می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۸ خرداد تصریح کرد: در آستانه برگزاری انتخابات مهم و سرنوشت‌ساز ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی برای پایداری برق باید همگان مشارکت کنند تا مشکلی در این عرصه ایجاد نشود.

استاندار بوشهر برگزاری انتخابات پرشکوه و حماسی را مورد تاکید قرار داد و افزود: تمام تلاش وزارت نیرو این است که برق قطع نشود و پایداری برق برقرار باشد.

گراوند  گفت: کاهش ساعت کار ادارات به سبب مدیریت مصرف برق اجرایی شد و در این راستا برای مدیریت مصرف برق تفاهم نامه‌ای از سوی شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر با صنعت، کشاورزی منعقد شده است که امید می‌رود در استان قطعی برق نداشته باشیم.

وی افزود: بخشی از برق تولیدی صنایع پتروشیمی استان بوشهر به شبکه برق‌رسانی این استان انتقال داده می‌شود که تحقق این مهم نقش مهمی در پایدار برق استان بوشهر دارد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر هم تصریح کرد: وضعیت برق با توجه به کاهش بارندگی‌ها دچار محدودیت است و مصرف برق در استان بوشهر در سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد افزایش یافته است.

غلامرضا حشمتی با اشاره به هماهنگی با مشترکان برق در بخش‌های مختلف صنعتی، کشاورزی در مدیریت مصرف تکلیفی اظهار کرد: با تعامل و تفاهم‌های ایجاد شده پیش بینی می‌شود در فصل تابستان خاموشی اعمال نشود.

انتهای پیام


برچسب ها :
دسته بندی : استان
ارسال دیدگاه