آخرین اخبار

» دانش،تکنولوژی،فناوری اطلاعات » مهاجرت به ویندوز ۱۰ در لیست مهم‌ترین اولویت‌های واحد فناوری اطلاعات وزارت دفاع آمریکا

تاریخ انتشار : 2017/05/15 - 9:43

 کد خبر: 6013
 612 بازدید

ایمن‌ترین سیستم‌عامل شرکت مایکروسافت، در لیست اولویت‌های مسئولان ارشد فناوری اطلاعات وزارت دفاع آمریکا قرار گرفته است

مهاجرت به ویندوز ۱۰ در لیست مهم‌ترین اولویت‌های واحد فناوری اطلاعات وزارت دفاع آمریکا

مهاجرت به ویندوز ۱۰ در لیست مهم‌ترین اولویت‌های واحد فناوری اطلاعات وزارت دفاع آمریکا

وزارت دفاع آمریکا ارتقای سیستم‌عامل استفاده شده در کامپیوترهای این نهاد به ویندوز ۱۰ را در لیست اولویت‌های اصلی و مهم خود قرار داده است.

 

با توجه به بروز حملات گسترده توسط نفوذگران، نظیر‌آنچه در آلودگی هزاران سیستم با بدافزار WannaCrypt شاهد هستیم این پرسش به ذهن خطور می‌کند که امنیت سیستم‌های کامپیوتری در نهادهای دولتی و امنیتی کشورهای مختلف در چه حدی است؟ از این مهم‌تر باید به دنبال یافتن پاسخ این پرسش بود که آیا برنامه‌ای برای به روزرسانی سیستم‌عامل‌های استفاده شده در شبکه‌های کامپیوتری این سازمان‌ها و نهادهای مهم و حیاتی وجود دارد یا خیر؟

در پاسخ به این پرسش باید اعلام کرد که برخی نهادهای امنیتی و دولتی سطح بالا در کشورهای مختلف دست به کار شده‌اند تا با استفاده از به‌روزرسانی‌های جدید ویندوزی، مشکلات و حفره‌های امنیتی را در پلتفرم‌های نرم‌افزاری خود تا حد امکان مرتفع کنند. به عنوان مثال می‌توان به گزارش وب‌سایت MSPower اشاره کرد که در آن اعلام شده مهاجرت به ویندوز ۱۰ به عنوان جدیدترین و ایمن‌ترین سیستم‌عامل شرکت مایکروسافت، در لیست اولویت‌های مسئولان ارشد فناوری اطلاعات وزارت دفاع آمریکا قرار گرفته است.

John Zangardi مدیر ارشد بخش فناوری اطلاعات وزارت دفاع آمریکا در مصاحبه با این وب‌سایت مدعی شده به روزرسانی سیستم‌های کامپیوتری این نهاد با هدف مهاجرت به سیستم‌عامل ویندوز ۱۰، در میان اولویت‌های اصلی آن‌ها قرار دارد. او در این خصوص می‌گوید:

“هدف ما آن است که به روزرسانی سیستم‌های کامپیوتری به ویندزو ۱۰ را تا پایان سال جاری میلادی عملی سازیم.”

این استراتژی به وزارت دفاع آمریکا کمک خواهد کرد تا پلتفرم سازمانی مخصوص خود را به‌منظور ادغام ابزارهای ارتباطی و قابلیت‌های مهم نظیر گفتگوی صوتی، مدیریت ایمیل یا حتی مدیریت محتوا و به اشتراک‌گذاری فایل‌های تصویری راه‌اندازی کند.

اولویت‌های امنیت سایبری Zangardi، بهبود حداکثری قابلیت‌ها و توانایی‌های پلتفرم نرم‌افزاری این نهاد برای کاهش احتمال آسیب‌پذیری در برابر حملات سایبری اعلام شده است. این در حالی است که Zangardi در این مسیر باید فهم کاملی از زیرساخت‌های فناوری اطلاعات وزارت دفاع آمریکا داشته باشد تا در نهایت امر، پیاده‌سازی پلتفرمی با بهره‌وری بالا ممکن شود.

پیاده‌سازی این پلتفرم به سرمایه‌گذاری‌های ویژه‌ای نیاز دارد که مطمئنا تاثیراتی هرچند جزئی روی بودجه این نهاد برای خرید هواپیما، کشتی‌، تانک‌ و دیگر مهمات و تجهیزات جنگی خواهد داشت.


برچسب ها :
دسته بندی : دانش،تکنولوژی،فناوری اطلاعات
ارسال دیدگاه