آخرین اخبار

» دانش،تکنولوژی،فناوری اطلاعات » مهاجرت آسان از ios به اندروید با سرویس Google Drive

تاریخ انتشار : 2016/12/16 - 9:24

 کد خبر: 1792
 591 بازدید

مهاجرت آسان از ios به اندروید با سرویس Google Drive

مهاجرت آسان از ios به اندروید با سرویس Google Drive

شرکت گوگل تمام توان خود را جهت جذب کاربران iOS گماشته است. در ماه‌های گذشته، این شرکت صفحه‌ای مخصوص برای مهاجرت کاربران از سیستم عامل رقیب به اندروید ایجاد کرده بود که شامل نرم‌افزارهایی مانند Google Photos ،Contacts ،Google Drive برای iOS جهت تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات در آیفون بود. حال، گوگل در یک به‌روز رسانی برای سرویس Google Drive راهی آسان برای جایگزینی آیفون با پیکسل ارائه کرده است.

گوگل در به‌روز رسانی جدید گوگل درایو و صفحه مهاجرت به اندروید، تمام بخش‌های تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات دستگاه iOS را در 3 مرحله ساده خلاصه کرده است. ابتدا اپلیکیشن مربوطه برای سیستم عامل iOS از صفحه مهاجرت دانلود و در آیفون نصب می‌شود. برای انجام این عملیات و ورود به گوگل درایو نیاز به یک حساب Gmail دارید. در مرحله بعد، پس از انتخاب موارد مورد نیاز برای تهیه نسخه پشتیبان مانند دفترچه تلفن، تقویم و تصاویر و ویدئوها، با انتخاب گزینه Start Backup تهیه پشتیبان در حساب ابری گوگل درایو آغاز می‌شود.

البته همان‌طور که گوگل هم در صفحه‌ی “سوئیچ به اندروید” اعلام کرده است، زمان این عملیات به حجم اطلاعات انتخابی و سرعت اینترنت کاربر بستگی داشته و در صورت زیاد بودن حجم اطلاعات، علاوه بر این‌که اپلیکیشن باید به صورت فعال بوده و در پس‌زمینه نباشد، با توجه به زمان چندین ساعته عملیات، نیاز به استفاده از اینترنت Wi-Fi و اتصال گوشی به منبع برق می‌باشد.

پس از اتمام عملیات تهیه نسخه پشتیبان، نوبت به مرحله سوم می‌رسد. حال باید در گوشی جدید اندرویدی خود وارد همان حساب جیمیل خود شوید. در گوشی اندرویدی خود می‌توانید در برنامه Google Photos به تصاویر، در برنامه Contacts به دفترچه تلفن و در Google Calendar به وقایع خود دسترسی داشته باشید. البته با این روش امکان انتقال پیام‌های کوتاه وجود ندارد. جهت این انتقال نیز می‌توانید با استفاده از کابل OTG، آیفون خود را به طور مستقیم به گوشی اندرویدی متصل کنید.

منبع: PhoneArena, GSMArena


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : دانش،تکنولوژی،فناوری اطلاعات
ارسال دیدگاه