آخرین اخبار

» بخش بوشکان » مطالبه گری، مصداق بارز امر به معروف و نهی از منکر / اعتراض به عملکرد شورای اسلامی روستای فاریاب

تاریخ انتشار : 2019/05/05 - 8:23

 کد خبر: 11443
 721 بازدید

مطالبه گری، مصداق بارز امر به معروف و نهی از منکر / اعتراض به عملکرد شورای اسلامی روستای فاریاب

مطالبه گری، مصداق بارز امر به معروف و نهی از منکر / اعتراض به عملکرد شورای اسلامی روستای فاریاب

مطالبه گری بر خواسته از اراده جمعی شهروندان در احقاق حقوق عمومی و اجتماعی خود در تمامی سطوح است که در قانون به صورت صریح بر آن تاکید شده است. مساله ابراز وجود در جامعه مساله بسیار مهمی است و اگر چراغ مطالبه گری در جامعه روشن شود یقینا اتفاقات بسیار خوبی خواهد افتاد که از آن جمله رعایت حقوق شهروندی، پاسخ گوبودن مسئولین، اجرای بهتر قوانین، افزایش سرمایه اجتماعی، اعتماد اجتماعی، کاهش فساد، شایسته سالاری، افزایش پرسشگری در جامعه، نظارت و کنترل اجتماعی بیشتر و در نتیجه امنیت اجتماعی بیشتر و پایدار و استفاده صحیح از منابع و افزایش رضایت اجتماعی را در پی خواهد داشت.

 

بر اساس حق قانونی مطالبه گری جمعی از اهالی محترم روستای فاریاب در خصوص عملکرد شورای اسلامی روستای فاریاب اعتراض نموده و خواستار پیگیری مسئولین استان شده اند.

بنا به نظر ایشان عملکرد ضعیف شورای اسلامی روستای فاریاب منجر به خسارت به سرمایه های عمومی و عمرانی در سطح روستا گردیده است که از آن جمله عقد قرارداد های غیر کارشناسانه با پیمانکاران فاقد صلاحیت ( شورا مجاز به فعالیت های اجرائی نیست ) و اجرای پروژه ها بدون کارشناسی و هدر دادن بودجه عمرانی است که در مواردی منجر به تخریب و دوباره کاری شده است.

در جامعه ما که مطالبه گری بنا به دلایل مختلف مورد غفلت قرار گرفته است، غفلتی که موجب هدر رفت سرمایه ها گردیده است می بایست از این اقدام زیبا و به جا که با جمع آوری امضاء و استشهاد آغاز گردیده است به بهترین نحو حمایت نمود؛ این اقدام پیگیری حقوق شهروندی و اجتماعی است و نباید آن را جناحی بدانیم و یا مربوط به اختلاف با اشخاص خاص. اقدامی که آغاز یک اتفاق خوب است و می تواند مسئولین را وادار به توضیح و ارائه گزارش نماید.

 

در جامعه ای که مردم در صحنه باشند و با جسارت و شجاعت دیدگاه و نظرات قانونی خود را در خصوص عملکرد مسئولین بیان کنند؛ دیگر مسئولین نمی توانند مسیری غیر خواست مردم انتخاب نمایند و یا علیرغم خواست آنها به بی عدالتی های اجتماعی و اقتصادی روی آورند.

 

تیم تاور از زحمات آقای رسول کهزادی در جهت جلوگیری از اجرای سنگ جدول بدون کارشناسی در خیابان منتهی به خیابان معلم تشکر و قدر دانی می نماید و برای تمامی افراد نیک اندیش و دلسوز که باعث جلوگیری از هدر رفت سرمایه های عمومی روستا می گردند آرزوی موفقیت را دارد.


برچسب ها : , , , , , , , , , ,
دسته بندی : بخش بوشکان
دیدگاه کاربران کل نظرات :5
 • ناشناس

  تاریخ : 5 - می - 2019

  مدیر مدبر سایت تاور تشکر از همه اقدامات دلسوزانه شما


 • همشهری

  تاریخ : 5 - می - 2019

  احترام به مال مردم
  در دیدگاه اسلامی، مال و دارایی مؤمن و گاهی اموال دیگران محترم است ومصونیت دارد و اتلاف و تجاوز در آن مجاز نیست. بنابراین، اگر کسی از راه ربا، رشوه، فریبکاری، سرقت و بالاخره هرگونه تصرف نامشروع، مالی را از کسی خورده باشد، باید به تحصیل رضایت صاحب مال و یا باز پس دادن آن مال اقدام نماید . نکته اینجا است که خداوند از حق مردم بدلیل تصمیمات غلط و روی هوا و حوث شورا از هیچ چیز نمی گذرد . اولین اشتباه از مردم فاریاب بود که بودن کارشناسی به دوستانی که نباید در انتخابات رای بگرفتن انتخاب کردن و امروز شاهد چنین مشکلاتی هستیم .دوم اعضای شورا با یک روی کرد جدید و نگاهی مغرزانه کار را شروع کردن .سوم تصمیمات در تغییر دهیاری کاری بیار بیار غلط بود که دودش در چشم همه مردم رفت .چهارم اختلافات بین اعضا شورا که باعث ضرر و زیان های مالی و غیره شد .پنجم استفاده نکردن از مشاورین خوبی که در روستا بود .پنجم ساکن نبود چند نفر از اعضا شورا در روستا و بی اطلاعی از امرات و خط دادن انها به بقیه اعضا . ششم انتخاب کردن دهیار و نیروی ضعیف و بی کار آمد که باعث متلاشی شدن امرات اداری و فنی گردید .هفتم اعضا شورا بعد از گذشت ۲ سال و خورده ای هنوز نتوانستن دهیار انتخاب کنند و باید یکی از روستاهای بخش که روزی سکاندار در همه امرات بخش بود با سرپرست اداره گردد . هشتم اختلافات بین دفتر دهیاری و اعضای شورا بدترین ضربه ای بود که به مردم عزیز فاریاب زده شد . نظر من در نگاه یه شهروند این است که باید اعضا از راه قانون اختلافات بین را حل و از بزرگان روستا در همه امرات استفاده کند و مردم را در جریان بگذارد . بحث پیمانکاری که بی صلاحیت در حال انجام کار هست کاملا غیر قانونی هست و بخشدارو فرماداری هم مقصر این موضوع است و یقینا چشم پوشی بخشدار باعث خیلی از ناهنجاری ها گردیده . سیاست های غلطی که شورا بر پایه چند نفر از دوستان در حال انجام هست کاملا غیر قانونی و باعث فروپاشی مدیریت روستا و ضرر روستا می باشد . به امید فاریابی بهتر در همه امورات


 • هم ولاتی

  تاریخ : 24 - ژوئن - 2019

  عامل تمام مشکلات و اختلافات اقا نوروزیه


 • پاریو

  تاریخ : 3 - جولای - 2019

  در جواب همولاتی نوروزی دستش پاکه. بقیه هم بیایند شفاف اطلاع رسانی کنند تا معلوم شود
  آن را که حساب پاک است / از محاسبه چه باک است.


 • 20

  تاریخ : 3 - سپتامبر - 2019

  سلام.زیرسازی اسفالت بعد پایان عملیات لوله کشی آب در حال انجام است اما گویا نظارتی روی آن صورت نمیگیرد .از طرفی خیابان های روستا کم شباهت به کوچه های خاکی نیست .تا دیر نشده از سایت تاور تقاضا داریم پیگیر این امر باشند چرا که در طلحه و کلمه هم این کارها انجام شده اما با پیگیری نهاد های مربوطه به بهترین شکل کار را به انجام رسانیده اند


ارسال دیدگاه