آخرین اخبار

» استان » مشارکت چشم‌نواز ساحل‌نشینان بوشهر در ساعت‌های پایانی

تاریخ انتشار : 2021/06/18 - 20:50

 کد خبر: 20444
 7 بازدید

مشارکت چشم‌نواز ساحل‌نشینان بوشهر در ساعت‌های پایانی

مشارکت چشم‌نواز ساحل‌نشینان بوشهر در ساعت‌های پایانی

به گزارش ایرنا، در کرانه‌های ساحل نیلگون خلیج فارس آفتاب روز ۲۸ خرداد در حالی غروب می‌کند که همزمان با این غروب موج خروشان جمعیت در شعبه‌های رای گیری طلوعی به رنگ حضور، حماسه، شعور و آگاهی ساحل نشینان خلیج فارس را نمایان کرده‌است.

ملت شریف، آگاه و صبور بوشهر با وجود شیوع ویروس کرونا و گرمای زبانزد این استان، استوار با عزمی راسخ و اراده‌ای قوی برای خلق حماسهای جاویدان به صحنه آمده‌اند تا با انتخابی شایسته گام بزرگی در راه اعتلا و پیشرفت کشور بردارند.

انتخابات عالی ترین مظهر حضور مردم در عرصه سیاسی و مهمترین مجرای تحقق حاکمیت مردم در کشور اسلامی ایران است و امروز مردم در روزی سرنوشت‌ساز پای به میدان حضور گذاشته‌اند تا در رویدادی چنین مهم در تعیین مسیر حرکت آینده کشور، سهیم باشند.

حضور گسترده مردم ایران در پای صندوق‌های رای باعث شده تا همواره جهانیان شاهد نمایش بالندگی و تثبیت نظام مردم سالار دینی در کشوری باشند که ملتش در همه لحظه‌های حیاتی برای اعتلا و استقلال نظام سیاسی آن کوشیده‌اند.

مردم همیشه سرافراز و بصیر ایران اسلامی بارها نشان داده‌اند که با وجود مشکلات و تنگناها، آنجا که پای نظام و انقلاب در میان است متعهدانه به میدان آمده و این بار نیز حماسه‌ای دیگر در روز ۲۸ خرداد تکرار کرده و با آرای خود که ضامن استقلال و امنیت کشور است، درسی فراموش نشدنی به استکبار و ایادی آن داده‌اند.

صحنه انتخابات بوشهر امروز مختص یک قشر یا طیف خاصی نیست امروز زن و مرد، پیر و جوان، همه و همه خود را در مسیر شعبه‌های رای در حرکتند تا از خروش و موج حضورشان حماسه‌ای بسازند و همگان را به تماشای آن دعوت کنند.

بوشهری‌ها در کرانه خلیج همیشه فارس، با آرای خود مرزداری داری و پاسداری تمام عیار خود از حریم نیلگون وطن اثبات کرده و در حافظه تاریخ به ثبت می‌رسانند.

بر خلاف رویه‌های انتخابات‌های گذشته که مردم رای دادن خود را موکول به ساعت‌های پایانی می کردند، امروز از ساعات اولیه در شعبه‌های رای گیری حضور یافته‌اند تا براساس شواهد عینی و پیش بینی‌ها میزان مشارکت در این انتخابات را نسبت به ادوار گذشته بالاتر ببرند.

ملت ایران یک گام جلوتر از توطئه‌های دشمن

در حالی که ماه‌ها دشمنان قسم خورده این نظام با ناکارآمد جلوه دادن نظام جمهوری اسلامی و سیاه نمایی خدمات نظام در صدد دلسردی مردم بوده‌اند اما حضور حداکثری و پرشور مردم از ساعت‌های اولیه رای گیری ثابت کرد که ملت ایران همیشه یک گام جلوتر از توطئه‌های دشمن هستند و هیچ فریب دشمن را نمی‌خورند.

ملیکا اسفندیاری یکی از جوانان بوشهری می‌گوید: امروز آمده‌ام با حضور خود در کنار برادران و خواهرانم انتقامی سخت از بدخواهان نظام جمهوری اسلامی که همواره با ترفندهای مختلف در تلاش برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی هستند بگیرم.

مشارکت چشم‌نواز ساحل‌نشینان بوشهر در ساعت‌های پایانی

این جوان بوشهری امروز را روز ملت ایران خواند و تاکید کرد: اینجا همه با هر سلیقه و اعتقادی تنها برای تقویت و تثبیت پایه های نظام جمهوری اسلامی در صحنه حاضر شده‌اند و با این حضور ثابت کردند که تحت هر شرایطی پشتیبان انقلاب خواهند ماند.

او می افزاید: امروز همه ایرانیان یکپارچه و متحد از میهنی حفاظت می‌کنیم که  برای آن خون‌ها داده‌ایم و آماده‌ایم تا بهترین ها را برایش رقم بزنیم.

سختی ها مردم را از پایبندی به انقلاب منصرف نمی کند

امروز آمده ایم بگوئیم از همه سختی ها  و مشکلات کشور آگاه هستیم اما این مشکلات دلیلی به حضور نیافتن در عرصه انتخابات نیست بلکه همه آمده‌ایم به امید اینکه با انتخابی درست شرایط بهتری برای کشور رقم بخورد، اینها بخشی از سخنان عالیه مرزبان است؛ مادری بوشهری که نه تنها به آینده خود که به فردای فرزندش نیز می‌اندیشد.

او که به همراه کودک خود در شعبه ۱۸ مسجد توحید بوشهر حضور داشت، از تریبون ایرنا گفت: من به کوری چشم دشمن و به نیت لبیک به ندای رهبرم و برای اقتدار میهمن اسلامی با وجود همه سختی‌ها در صحنه حاضر شده‌ام و انتظار داریم هرآن کسی که انتخاب می‌شود وعده‌های انتخاباتی خود را فراموش نکند.

مشارکت چشم‌نواز ساحل‌نشینان بوشهر در ساعت‌های پایانی

علی اصغر خیرخواه یکی از جانبازان بوشهری حاضر در این شعبه نیز گفت: ملت ایران امروز ثابت کردند که پایبند ارزش‌های انقلاب اسلامی هستند و انتظار می‌رود منتخبان مردم نیز با عملکرد مثبت خود و عمل به وعده های خود قدردان این حضور با معنای مردم باشند.

این شهروند بوشهری معتقد است: امروز ملت ایران با حضور خود در صحنه انتخابات بزرگترین نمایشگاه قدرت و عزت ایران اسلامی و پشتوانه مردمی نظام اسلامی‌اش را برپا کرده و در انظار جهانی به نمایش گذاشته‌اند.

یکی دیگر از شهروندان بوشهری در حالی که با اعضای خانواده خود برای انداختن رای خود به حوزه ۵۰ منطقه باغ زهرا بوشهر حاضر شده بود گفت: امروز با حضور در خیل جمعیت شرکت کننده در انتخابات می‌خواهیم به دشمنان ایران اسلامی نشان دهیم که همواره مرزبان و حافظ نظام جمهوری اسلامی هستیم.

محمد هادی فرهمند ادامه می‌دهد: این حضور بیانگر این است که تا آخرین قطره خون هم که شده در دفاع از آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی کوتاه نیامده و هر روز پررنگ تر از دیروز خود را موظف به حضور در عرصه های هم می‌دانیم.

مشارکت چشم‌نواز ساحل‌نشینان بوشهر در ساعت‌های پایانی

قدم‌های آهسته و استوار شهروند سالمند بوشهری که به دلیل کهولت سن لنگان لنگان در مسیر نزدیک به شعبه رای گیری حرکت می‌کرد در کنار ۱۸ ساله ها و نوعروس و دامادها از جلوه‌های شکوهمند ۲۸ خرداد ماه بوشهر بود. او به خبرنگار ایرنا  گفت: حضور در انتخابات را تیر خلاصی بر قلب دشمنان دانسته و آنها را از هر قصد شوم علیه نظام جمهوری اسلامی ایران ناامید و مایوس می‌کند.

احمد معتمدی اضافه کرد: همچنین این حضور یک پیام برای رهبر فرزانه انقلاب است که به ایشان ثابت کنیم همواره ملت ایران در راه ولایت حرکت کرده و ذره‌ای از مسیر و آرمان‌های ارزشمند خود عقب نخواهیم نشست.

او افزود: هم اکنون ۷۸ سال سن دارم و تاکنون هیچ یک از انتخابات های دوران زندگی خود را از دست نداده زیرا حضور در انتخابات به منزله تعیین سرنوشت کشور است و حضور نیافتن در آن معنی و مفهومی نخواهد داشت.

حضور میلیونی مردم ایران امروز نه تنها پیام پشتیبانی این ملت از نظام جمهوری اسلامی را به دشمنان این مرز و بوم مخابره کرد که مسئولیت و انگیزه مسئولان کشور را نیز دوچندان می‌کند.


برچسب ها :
دسته بندی : استان
ارسال دیدگاه