آخرین اخبار

» دانش،تکنولوژی،فناوری اطلاعات » مرگ موش غیر سمی نانویی تولید شد

تاریخ انتشار : 2017/07/10 - 9:30

 کد خبر: 6699
 371 بازدید

محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید مرگ موش غیر سمی با بهره گیری از فناوری نانو شدند که اکنون در بازار موجود است.

مرگ موش غیر سمی نانویی تولید شد

مرگ موش غیر سمی نانویی تولید شد

بررسی محصولات نانو و ارائه تاییدیه نانو مقیاس به آنها از جمله فعالیت های مهم ستاد توسعه فناوری نانو از ۳ سال گذشته بوده است. در واقع بررسی مواد و محصولات تولید و عرضه‌شده در حوزه فناوری نانو، سبب شفافیت بازار محصولات نانو شده و به‌ ارتقای کیفی این محصولات و افزایش اعتماد مصرف کنندگان کمک می‌کند.

یکی از این محصولات که توسط یک شرکت دانش بنیان به تولید رسیده است، مرگ موش غیر سمی است که با فناوری نانو به تولید رسیده است.

یافتن موش در خانه یا محل کار می‌تواند بسیار نگران‌کننده باشد. موش‌ها هنگام جستجو برای غذا یا پناهگاه عامل گسترش مریضی نیز هستند. این مسئله خطرات جدی برای سلامت انسان دارد؛ به‌ویژه در آشپزخانه‌ها و جاهایی که کودکان بازی می‌کنند. عادت طبیعی و ثابت موش‌ها در جویدن به این معنی است که آن‌ها می‌توانند به املاک، مبلمان و تجهیزات خانه صدمه بزنند.

چندین روش برای از بین بردن موش‌ها وجود دارد که رایج‌ترین آن‌ها تله گذاشتن و استفاده از سموم است. استفاده از سموم گوناگون سبب آسیب جدی به منابع آب زیرزمینی و سطحی می‌شود.

سموم همچنین ممکن است باعث مسمومیت انسان شوند یا ممکن است سبب مرگ حیوانات خانگی شوند. ازاین‌رو برای محققان تولید مرگ موش غیر سمی بسیار قابل‌توجه است.

محصول مرگ موش غیر سمی که توسط یک شرکت دانش بنیان تولید شده ستاد ویژه توسعه فناوری نانو مورد  تایید کرده و دارای تاییدیه نانو مقیاس بوده و اکنون در بازار موجود است.

 

منبع: مهرنیوز


برچسب ها :
دسته بندی : دانش،تکنولوژی،فناوری اطلاعات
ارسال دیدگاه