آخرین اخبار

» اسلاید اصلی » با خطرناک ترین و مرگبارترین موجودات روی کره زمین آشنا شوید

تاریخ انتشار : 2017/09/03 - 9:38

 کد خبر: 7488
 1360 بازدید

با خطرناک ترین و مرگبارترین موجودات روی کره زمین آشنا شوید

با خطرناک ترین و مرگبارترین موجودات روی کره زمین آشنا شوید

دنیای وحش یکی از جالب ترین و دوست داشتنی ترین چیزهایی است که در این کره خاکی می توان دید و زندگی شگفت انگیز این موجودات انسان های زیادی را به خود جذب می کند که حاضرند برای درک این دنیای پر رمز و راز و شگفت انگیز خطرات و هزینه های بسیاری را متقبل شوند. اما گاهی این موجودات دوست داشتنی، چه بزرگ و چه کوچک، می توانند بسیار خطرناک باشند. در ادامه ی این مطلب می خواهیم شما را با خطرناک ترین و کشنده ترین گونه های جانوری آشنا کنیم که دلایل ما برای قرار دادنشان در این لیست شما را شگفت زده خواهد کرد.

۱- شب پره پشمالو جنوبی

این حشره ی کرک دار ظاهر بسیار زیبایی دارد و شاید شما را به یاد دونالد ترامپ و موهای منحصر به فردش بیندازد. شب پره پشمالو تخم هایی می گذارد که در نهایت به لاروهایی خطرناک با ظاهری پشمالو تبدیل می شوند. این لاروها چنان نیش های قدرتمندی دارند که درد شدیدی را در بدن قربانی ایجاد می کنند. در برخی از موارد افرادی که حساسیت بسیار شدیدی به نیش این حشره داشته اند به شدت بیمار شده اند.

۲- هیولای گیلا

مارمولک موسوم به «گیلا» (Gila Monster) یکی از تنها دو نوع مارمولک سمی در دنیاست که در مناطق جنوب غربی ایالات متحده و مکزیک زندگی می کند. اگر چه این مارمولک گاز بسیار قدرتمندی دارد اما زهر این حیوان نه از طریق تزریق مستقیم بلکه از طریق جویدن پوست قربانی به بدن او تزریق می شود.

۳- خرمگس

خرمگس انسانی (botfly) تنها حشره موذی است که به انسان حمله کرده و لاروهای خود را در داخل بدن انسان به جا می گذارد. این حشره تخم های خود را در داخل پوست انسان قرار داده و لاروهای بدست آمده می توانند تا ماه ها در بدن شما زندگی کرده و از پوست و خون شما استفاده نمایند. در این شرایط ممکن است عفونت های شدیدی رخ دهد که در بسیاری از موارد با مرگ قربانی همراه بوده است.

۴- جگوار

جگوارها هم پستاندارانی در خطر انقراض و هم شکارچیانی بسیار خطرناک هستند که در جنگل های بارانی آمازون زندگی می کنند. آن ها با اختلاف زیادی بزرگ ترین نوع به اصطلاح «گربه ایان» در میان گربه سانان به شمار می آیند. این گربه سان با توجه به الگوهای گل دار بدنش شناخته شده و از پلنگ های هم خانواده خود بسیار بزرگ تر و سنگین تر هستند. جگوارها در مقایسه با پلنگ ها، شیرها و ببرها، در میان گربه سانان از قدرت گاز بسیار بیشتری برخوردار هستند.

۵- لانومیا یا هزارپای قاتل

پیدا کردن این موجود کوچک بسیار دشوار است زیرا به خوبی خود را با رنگ و الگوهای محیط اطرافش هماهنگ کرده و استتار می نماید. اما اخیراً به خاطر سم بسیار کشنده ای که دارند مشهور شده اند که در ۲۰ سال اخیر صدها مورد مرگ را در پی داشته است. سم موجود در بدن این حشره از طریق شاخک ها و پرزهای ریز و نوک تیزی که روی بدن آن قرار گرفته به بدن قربانی وارد شده و بیماری شدید منتهی به بستری شدن طولانی مدت و حتی مرگ را در پی خواهد داشت.

۶- زنبور سرخ غول پیکر آسیایی

زنبور سرخ غول پیکر آسیایی یکی از خطرناک ترین انواع زنبورهای سرخ ژاپنی است که به نام «قاتل گاومیش» نیز شناخته می شود. ظاهر ترسناک و نیش کشنده ی این زنبور هر انسانی را دچار وحشت خواهد کرد.

۷- زنبور زرد

زنبورهای زرد نیز مانند دیگر حشرات نیشدار می توانند با زهر قوی خود و در نتیجه ی شوک آنافیلاکتیک باعث مرگ انسان شوند. این زنبورها برای دفاع از لانه و ملکه ی خود به صورت دسته ای حمله می کنند پس در صورت مشاهده ی لانه ی آن ها فرار را بر قرار ترجیح دهید. جالب این که قدرت نیش این زنبور با افزایش سن بیشتر خواهد شد پس مواظب زنبورهای زرد درشت تر باشید.

۸- کرگدن

اگرچه مرگ های بسیار کمی در نتیجه ی حمله ی کرگدن گزارش شده است اما کرگدن ها به دلیل میدان دید و بینایی بسیار قوی خود مشهور هستند و در صورتی که شما را مکان یابی کرده و متوجه شما شوند فرار کردن از حمله ی آن بسیار سخت خواهد بود. سرعت بالغ بر ۶۰ کیلومتر بر ساعت و شاخ نوک تیز وسط صورت این حیوان، آن را به خطری بسیار بزرگ برای انسان تبدیل کرده است.

۹- کفتار

اگر چه این جانور گوشت خوار و شکارچی در هنگام روز در نزدیک شدن به انسان بسیار محتاط است اما بعد از غروب آفتاب الگوهای رفتاری آن به شدت تغییر پیدا می کند. اگر چه در طول تاریخ موارد متعددی از شکار شدن انسان ها توسط کفتارها گزارش شده است اما در زمان بیماری های فراگیر و یا جنگ های با تلفات فراوان، کفتارها به جوامع انسانی بیشتر نزدیک شده و از جنازه های انسان ها تغذیه می کنند.

۱۰- شیر آسیایی

این گربه سان بزرگ در واقع سلطان جنگل نیست بلکه باید آن را سلطان دشت ها دانست که در واقع حدود یک چهارم از خشکی های زمین را شامل می شود. شیرها که پس از ببرها بزرگ ترین گربه سان شناخته می شوند حیوانات بسیار خطرناک و مرگ آفرینی هستند. این شکارچی معمولاً به صورت دسته ای شکار کرده و طعمه های ضعیف تر را مورد حمله قرار می دهند برای مثال طعمه های جوان تر یا پیرتر. هر ساله در آسیا ۱۰۰ نفر در اثر حمله ی شیرها کشته می شوند.

۱۱- زنبورهای عسل آفریقایی شده

در سال ۱۹۵۷ یک آزمایش علمی با یک فاجعه همراه شد. در این تحقیقات یک زنبوردار برزیلی قصد داشت نژاد زنبور عسل آفریقایی و اروپایی را با هم پیوند بزند اما در این میان بسیاری از زنبورهای پیوندی از آزمایشگاه فرار کردند. این زنبورهای جدید نسبت به زنبورهای اروپایی بسیار تهاجمی تر بوده و از آن زمان با نام «زنبورهای قاتل» در سراسر قاره آمریکا پراکنده شده اند. این حشرات به صورت دسته های فراوان و بی محابا حمله می کنند و در برخی از موارد قربانی خود را برای چندین کیلومتر تعقیب می کنند.

۱۲- مامبا سیاه

مامبای سیاه یکی از ترسناک ترین موجودات روی کره زمین است که برخی به او لقب «مرگ مجسم» داده اند. این مار در آفریقا منبع افسانه های فراوانی بوده و به دلیل تهاجمی بودن فراوان، سرعت عمل بالا و حمله ی بدون دلیل و تحریک مشهور شده است.

۱۳- حلزون مخروطی

یک قطره از زهر این موجود کافی است تا جان ۲۰ انسان را بگیرد. به این حلزون لقب «حلزون سیگار» نیز داده اند به این معنا که در صورت نیش زده شدن توسط آن تنها به اندازه ی کشیدن یک سیگار زمان برای زنده مانده خواهید داشت و پس از آن دیگر نخواهید توانست نفس بکشید. هنوز هیچ پادزهری برای زهر این حلزون ساخته نشده است.

۱۴- انسان

انسان خود بزرگ ترین کابوس کره زمین به شمار می آید. انسان ها بدون دلیل خاصی یا به خاطر اعتقادات مذهبی و سیاسی همدیگر را می کشند. در واقع انسان ها بدون هیچ پشیمانی خاصی دیگر انسان ها و حیوانات را از پای درمی آورند.

۱۵- ساس های قاتل

ساس های قاتل به «ساس های بوسه زن» نیز مشهور هستند زیرا معمولاً لب های انسان را نیش می زنند. آن ها در حین نیش زدن لب انسان بیماری های کشنده ای مانند بیماری چانگاس را منتقل می کنند که به اندام های داخلی بدن صدمات جبران ناپذیری وارد می کند. این حشرات در مناطق استوایی مانند مکزیک زندگی کرده و بسیار خطرناک هستند.

۱۶- عقرب سیاه دم کلفت تف انداز

عقرب سیاه دم کلفت دم منحصر به فردی دارد که از دم هر عقرب دیگری بزرگ تر است. آن ها زهر خود را از طریق نیش یا پاشیدن آن به سمت قربانی به بدن او وارد می نمایند. این موجود سمی و خطرناک شب ها فعالیت کرده و به دلیل اندازه ی کوچکش توسط انسان لگد می شود که در نتیجه ی آن بسیاری از افراد جان خود را از دست داده اند.

۱۷- هزارپا

از نظر انسان ها، هزارپاها تنها موجوداتی چندش آور هستند که برخی اوقات وارد خانه های افراد می شوند اما هزارپاهای بزرگ زهر بسیار قدرتمندی داشته که می تواند براحتی یک کودک را از پای درآورد.

۱۸- آناکوندا سبزرنگ

آناکونداها نه تنها بسیار بزرگ و ترسناک هستند بلکه یکی از بزرگ ترین مارهای غیرسمی به شمار می آیند. این مارهای غول پیکر به طور عمده در آمازون زندگی کرده و روش شکار مورد علاقه ی آن ها خفه کردن قربانی و بلعیدن آن است. اگر چه آناکوندا علاقه ی زیادی به خوردن انسان ندارد اما اندازه ی بزرگ و قدرت عضلاتش از او یک خطر بالقوه برای انسان ساخته است.

۱۹- لوریس تنبل

این پستاندار کوچک و دوست داشتنی شبیه میمون یکی از معدود پستاانداران سمی به شمار می آید. در واقع آن ها هم زهرآگین هستند و هم سمی. لوریس تنبل زهری تولید می کند که در آرنج او قرار می گیرد.

۲۰- پلنگ سریلانکایی

پلنگ سریلانکایی از ۵ گربه سان بزرگ به شمار آمده و یکی از قوی ترین آرواره ها را در میان حیوانات به خود اختصاص داده است. آن ها در جنگل های آسیا و آفریقا شکار کرده و بارها دیده شده که از روی درخت نیز طعمه ی خود را شکار کرده اند. آن ها همانند شیرها نعره ی مهیبی می زنند.

منبع:روزیاتو


برچسب ها :
دسته بندی : اسلاید اصلی , جالب
ارسال دیدگاه