آخرین اخبار

» استان » مردم استان بوشهر روز ۲۸ خرداد حماسه آفریدند

تاریخ انتشار : 2021/06/19 - 16:49

 کد خبر: 20481
 17 بازدید

مردم استان بوشهر روز ۲۸ خرداد حماسه آفریدند

مردم استان بوشهر روز ۲۸ خرداد حماسه آفریدند

محمد تقی ایرانی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: افتخار می‌کنم خدمتگزار مردم ولایتمداری هستم که با زمان سنجی و حضور به موقع بسیاری از توطئه‌های دشمنانی را که در تلاش برای کم رنگ جلوه دادن مشارکت مردم بودند، نقش برآب کردند.

وی تاکید کرد: مردم استان بوشهر با مشارکت ۵۸.۶ درصدی در این دوره از انتخابات برگ زرین دیگری به نام خود به ثبت رساندند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: همچنین به منتخب ملت و رئیس جمهورِی آینده آیت الله سید ابراهیم رئیسی نیز به خاطر این پیروزی تبریک می‌گویم و امیدوارم در سایه تدابیر و برنامه‌هایی که به ملت ارائه شد بتواند با اقتدار دولتی مدافع منافع ملت ایران ایجاد کند و شاهد توسعه، رفاه و آسایش بیش از پیش این ملت در دولت جدید باشیم.

ایرانی با بیان اینکه نتیجه نهایی مشارکت مردم استان بوشهر در انتخابات ریاست جمهوری بزودی اعلام می‌شود اضافه کرد: براساس بررسی‌های به عمل آمده بیشترین آرا اخذ شده در انتخابات ریاست جمهوری در استان بوشهر مربوط به آیت الله سید ابراهیم رئیسی است.

وی ادامه داد: انتخابات و شمارش آرا در استان بوشهر در کمال امنیت، آرامش، امانتداری  و صیانت از رای مردم انجام شده‌است.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر گفت: تنها نتایج انتخابات سه شهرستان عسلویه، دشتستان و بوشهر است که به دلیل وجود برخی مشکلات فنی که در حال برطرف شدن است با هماهنگی شورای نگهبان و هیات نظارت در ساعاتی دیگر نتایج تطبیق و آنالیز آرای مردم اعلام شود. 

وی تاکید کرد: سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به صورت قانونمند و با کمترین حاشیه در استان بوشهر برگزار شد و این برای ما ملاک است و تا این لحظه هیچ شکایتی از نحوه برگزاری انتخابات واصل نشده‌است.

ایرانی ادامه داد: ملت ایران پیروز انتخابات و دشمنان و بدخواهان این نظام که همواره برای شکست این انقلاب برنامه ریزی و طراحی می‌کنند شکست خوردگان این صحنه به شمار می‌روند.

وی بیان کرد: بزودی نتایج آرای مردم در شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز جمع بندی و به اطلاع مردم استان بوشهر رسانده می‌شود.

در استان بوشهر ۷۹۷ هزارو ۹۵۱ نفر حائز شرایط رای بودند که از این میزان ۵۸.۶ درصد در انتخابات روز ۲۸ خرداد شرکت کردند.

شمار شعبه‌های اخذ رای در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری در بوشهر نسبت به دوره گذشته با افزایش ۶ درصدی شامل ۶۸۰ شعبه ثابت و ۱۹۸ شعبه سیار بود.

شمار شعبه‌های اخذ رای برای انتخابات شوراهای شهر و روستا نیز با ۱۰ درصد افزایش نسبت به دوره قبل ۹۱۷ شعبه بود.

انتخابات شوراهای اسلامی شهر در شهر بوشهر در ۹۳ شعبه اخذ رای به صورت تمام الکترونیک برگزار شد.

 در این انتخابات ۸۶۸ نامزد برای راه‌یافتن به شوراهای اسلامی شهر و ۲ هزار و ۶۱۴ نامزد برای تصدی کرسی‌های شوراهای روستایی استان بوشهر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

با هدف ایجاد نظم حداکثری و برگزاری انتخاباتی سالم ۲۵ هزار نفر از عوامل اجرایی، اعضای شعب، بازرس و ماموران نیروی انتظامی در برگزاری این رویداد مهم همکاری کردند.


برچسب ها :
دسته بندی : استان
ارسال دیدگاه