آخرین اخبار

» اسلاید اصلی » فراز و نشیب های آبرسانی در فاریاب

تاریخ انتشار : 2017/08/12 - 17:39

چند سالی است که قسمتی از خانوارها در فاریاب برای چندین ماه از آب آشامیدنی محروم می شوند اما...

فراز و نشیب های آبرسانی در فاریاب

فراز و نشیب های آبرسانی در فاریاب

اجرای طرح سهمیه بندی آب لوله کشی روستای فاریاب از چندی پیش آغاز شده است.

 

 

به گزارش تاور به نقل از احمد یوسفی پس از بروز مشکلاتی در زمینه آب رسانی به بعضی از نقاط روستای فاریاب، با پیشنهاد شورای اسلامی اجرای طرح سهمیه بندی آغاز گردید.

 

وی افزود: بر این اساس حوضچه های مربوط به شیر فلکه ها شناسائی و گود برداری و مرتب سازی گردید. و همچنین دریچه هائی جهت ایمنی ساخته و نصب گردیده است.

 

 

 

یوسفی گفت : بدین منظور طی جلسه ای مسئول کنترل و اجرای طرح مشخص و قرار گردید تحت نظارت شورای اسلامی روستای فاریاب نسبت به تعویض و کنترل زمانبندی سهمیه آب اقدام نماید.

بر اساس گفتگوی ایشان با خبرنگار تاور، با توجه به فرسوده بودن شبکه آب رسانی و استفاده از لوله های سیمانی قدیمی و همچنین عدم وجود اتصالات این نوع لوله ها در بازار کماکان مشکلاتی در زمینه آب رسانی وجود دارد که در حال پیگیری موضوع برای تعویض شبکه آب رسانی هستیم.

 

 

وی همچنین افزود: پیرو پیگیری های انجام شده پیرامون تامین آب مورد نیاز، ابتدا بر سر اجاره چاه آب موقت تا زمان نتیجه گیری قطعی با اداره آب و مسئولین بخش به توافق رسیدیم که پس از تعین چاه آب هدف لوله و تجهیزات مورد نیاز نیز خریداری گردید. ولی به علت مخالفت مردم زمینهای کشاورزی نزدیک به چاه مورد بحث این اقدام کنسل شد.

 

یوسفی در زمینه حفر چاه قدیمی نیز گفت: با توجه به مخالفت صاحب ملک امکان حفر آن وجود ندارد.

عضو شورای اسلامی روستای فاریاب از مجوز حفر چاه جدید در نزدیکی شهر کلمه خبر داد و افزود از مکان تعیین شده برای حفر چاه نمونه برداری شده و با توجه به اینکه آب این مکان تاییدیه های لازم را بدست نیاورده است در پی جا نمائی محل جدید از سوی شورای شهر کلمه و مسئولین بخش هستیم.

با اینکه کمبود آب و خشکسالی یک بحران کشوری است اما جای خالی مسئولین شهرستانی و استانی اداره آب با متخصصین خود برای مشاهده مشکلات مردم از نزدیک احساس می شود شاید با حضورشان تفکر بی خیالی یا ضعف مدیریت چنین نهادی در اندیشه ها کم رنگتر شده و مردم به این یقین برسند که این اداره به وظایفی فراتر از صدور قبض برای مردم عمل می کند.


برچسب ها :
دسته بندی : اسلاید اصلی , بخش بوشکان
دیدگاه کاربران کل نظرات :7
 • تاریخ : 13 - آگوست - 2017

  ضمن تشکر .ولی کار های همه ما کارشناسی شده نیست .بدون این که بدونیم چکار می کنیم دست به کارهای می زنیم که عاقبت این چنین .این فلکه ها مال سال ۵۶ هست نباید دست بهشون زد .ولی آقای نوروزی بدون هماهنگی اعضای شورا و اداره اب و دهیاری برای خودش داخل ولات دست به همچی می زنه .ایشان اهل فاریاب هست ولی ساکن فاریاب نیست که همه کاره هست


 • یداله

  تاریخ : 13 - آگوست - 2017

  با سلام و تشکر از سایت تاور در خصوص پیگری مشکل آب روستا . لطفا در رابطه با اقدام برخی از اهالی روستا که به صورت خودسرانه اقدام به باز و بسته کردن شیر هایی که توسط شورا ی محترم نمایان شده نیز گزارشی تهیه نمایید.با سپاس فروان


 • منصور

  تاریخ : 14 - آگوست - 2017

  تا آنجایی که من سراغ گرفتم و اعلامیه ای که داخل روستا زده شده باعث نارضایتی و بی مدیریتی آن شورا ست مخصوصا نوروزی اول که جواب تلفن نمیذه و بعد ایشان دلش که برای روستا نسوخته محل کارش کلمه و ساکن عالیشهر و این مشکلات هیچ اهمیتی براش نداره و بنظر بنده از ماست که بر ماست


 • پاریو

  تاریخ : 14 - آگوست - 2017

  با سلام و احترام؛
  ضمن قدر دانی از شما کاربر گرامی، به عرض می رساند با توجه به پیگیری های صورت گرفته توسط سایت تاور در این زمینه قرار است برای درب های حوضچه ها قفل تهیه گردد.


 • هم ولایتی

  تاریخ : 14 - آگوست - 2017

  در رابطه با نارضایتی مردم قبول دارم. ولی آقای نوروزی حدود ۶۰۰ نفر بهش رای دادن و این یعنی اینکه خسرو نوروزی تو دوره قبل خوب کار کرده که این همه بهش رای دادن.


 • ناشناس

  تاریخ : 18 - آگوست - 2017

  آقامنصور میدونیم دردت چیه مشکل اقا خسرو نیست مشکل خودت هستی که با خسرو غرض داری همه میدونند فعال ترین فرد درشورا بعد از انقلاب تاکنون بعد از اقای افراسیابی نوروزی است ه میدونیم که جنابعالی وباندتان با افراسیابی هم چنین مشکلی داشتید چون از خوتان محبوبترند میکویید نه از مردم رفراندم بکیرید


 • 20

  تاریخ : 5 - سپتامبر - 2017

  با سلام . لطفا خسارت هایی که به شبکه آبرسانی روستا توسط دستگاه های شرکت گاز شده به نوعی به حال خود رها شده که شاهد هدر رفت آب هستیم گزارشی را تهیه نمایید.همچنین خیابان ولیعصر که مدتی است متحمل ترافیک بالایی است و به دلیل شست وشوی ناصحیح هنگام عبور وسایل نقلیه شاهد بلند شدن خاک هستیم


ارسال دیدگاه