آخرین اخبار

» سلامت و پزشکی » طب سوزنی گوش چطور به کاهش وزن کمک می‌کند؟

تاریخ انتشار : 2016/09/26 - 14:56

 کد خبر: 354

طب سوزنی گوش چطور به کاهش وزن کمک می‌کند؟

طب سوزنی گوش چطور به کاهش وزن کمک می‌کند؟

طب سوزنی گوش چطور به کاهش وزن کمک می‌کند؟

در طب سنتی چینی، گوش به‌عنوان بخشی از بدن شناخته می‌شود که از یک سیستم بسیار کوچک مرتبط با تمام‌اندام‌ها و اعضای مهم و حیاتی بدن تشکیل‌شده است.

تنها با فروکردن یک سوزن در نقطه‌ای مشخص در این ناحیه از بدن می‌توان اشتهای انسان را از بین برد، از پرخوری و علاقه و اشتیاق بسیار زیاد به غذا جلوگیری کرد و متابولیسم بدن را افزایش داد.

در ادامه می‌خواهیم به توصیف و توضیح دقیق‌تر عملکرد این روش درمانی، یعنی طب سوزنی گوش برای کاهش وزن، بپردازیم.

 

 

طب سوزنی یکی از مؤثرترین روش‌های طب سوزنی برای کاهش وزن است. اگرچه این روش نام طب سوزنی سنتی نام دارد که به استفاده از سوزن برای انجام درمان اشاره می‌کند، ولی درواقع هیچ سوزنی در این روش مورداستفاده قرار نمی‌گیرد.

طب سوزنی مدرن گوش با سوزن طلا و نقره asp برای کاهش سایز، چربی اضافی و لاغری بدن

در روش  مدرن طب گوش معمولاً سوزن ASP با روکش رنگ طلا، نقره و تیتانیوم داخل گوش و در نقاط مشخصی قرار می‌گیرد تا تأثیرگذاری فعالیت‌های دیگر برای لاغری و کاهش اشتها را افزایش دهد.

 

رایج‌ترین نقاطی که در طب سوزنی گوش مورداستفاده قرار می‌گیرند شامل شن من(روانپزشکی چینی)، آرامش و پوینت زیرو می‌باشند.

از نقاط دیگری که استفاده ازآن‌پس از این سه‌نقطه بسیار مورداستفاده قرار می‌گیرند می‌توان به دهان(اشتها)، روده کوچک، غدد درون‌ریز، طحال، غده تیروئید و گرسنگی اشاره کرد.

فرد باید هر موقع که احساس گرسنگی و میل شدید به غذا می‌کند (در بین وعده‌های غذایی)، کمی فشار بر روی اینسوزن ها که در نقاط مشخص قرارگرفته‌اند ایجاد کند و آن‌ها را کمی فشار دهد.

با این کار اندورفین در بدن ترشح شد و احساس رضایت و آرامش بدن را فرامی‌گیرد. به این صورت فرد تحت معالجه توجهش و میلش به خوردن غذا از بین می‌رود.

اندورفین همچنین گوارش و سیستم هورمون‌های بدن را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد و آن‌ها را در طی انجام طب سوزن برای کاهش وزن، دوباره متعادل می‌سازد.

تعداد زیادی نقاط طب سوزنی گوش وجود دارند که می‌توانند به از بین بردن یا محدود کردن اشتها و نیاز به غذا خوردن کمک کنند و در کنترل رفتار و عادات غذایی مؤثر باشند.

نقاط طب سوزنی ماندگار گوش با سوزن طلا برای کاهش اشتهای کاذب و لاغری

طب سوزنی کاهش وزن گوش به چه صورت عمل می‌کند؟

نقاط موردنظر برای درمان در فردی که تحت درمان طب سوزنی گوش برای کاهش وزن قرارگرفته است باید در چندین مرحله و طی چند جلسه درمانی مورد تحریک واقع شوند.

در ابتدا سوزن‌ها در بخش‌های درست از گوش برای ایجاد تأثیر مناسب در یک محل موردنظر از بدن، فروکرده شده و به‌صورت دستی تحریک می‌شوند.

بیش از 130 نقطه طب سوزنی در گوش وجود دارد که طریقه قرارگیری آن‌ها مانند بدن ولی برعکس است؛ یعنی محل مربوط و مرتبط به ناحیه سر در نرمه گوش قرارگرفته است.

برای برخی از افراد، دکتر طب سوزنی جهت افزایش تحریک و اثرگذاری از جریان الکتریسیته هم استفاده می‌کند.

در این حالت جریان خفیف الکتریسیته با فرکانس بالا از طریق سوزن‌ها به نقاط موردنظر فرستاده می‌شود تا کاهش وزن و درمان چاقی بهتر انجام گردد.

توجه به این نکته مهم است که پس از اتمام جلسه طب سوزنی، حتماً تأثیر درازمدت این روش بر روی بدن نیز باید در نظر گرفته شود.

طب سوزنی گوش با روش جدید و دومام ماندگار تا 18 ماه برای لاغری و کاهش وزن

برای ایجاد تأثیر بلندمدت طب سوزنی گوش، گاهی اوقات دکتر طب سوزنی از یک گوی نقره‌ای یا طلایی استفاده می‌کند و آن را در نقاط طب سوزنی موردنظر قرار می‌دهد. بیمار می‌تواند به هنگام نیاز آن‌ها را تحریک کند. البته تأثیر این گوی‌ها به‌اندازه سوزن نیست.

برای تأثیرگذاری بیشتر برخی از پزشکان طب سوزنی چین و درمانگران استفاده از روش‌های تنفسی و طب گیاهی چینی را در کنار طب سوزنی گوش برای کاهش وزن توصیه می‌کنند.

آیا طب سوزنی گوش برای کاهش وزن واقعاً اثر دارد؟

استفاده از طب سوزنی گوش برای درمان اضافه‌وزن می‌تواند بسیار مؤثر باشد. تأثیرگذاری این روش در مبارزه و مقابله و کاهش چربی‌ها و بیماری‌های دیگر کاملاً ثابت‌شده است.

این روش می‌تواند به همه افراد برای رسید به وزن مناسب خود و کاهش سریع و راحت وزن خود کمک کند. طب سوزنی بیشتر ازآنچه فکرش را بکنید تأثیرگذار است.

به‌خصوص زمانی که طب سوزنی همراه با دیگر روش‌های درمانی مورداستفاده قرار می‌گیرد، مانند داشتن رژیم غذایی مناسب یا ورزش مرتبط و همیشگی، تأثیرش چند برابر می‌شود.

گوش برابر با اعضای بدن است و نقاطی از آن را با طب سوزنی مدرن گوش برای لاغری و کاهش چربی بدن و افزایش متابولیسم استفاده می شود

ولی چطور طب سوزنی واقعاً قادر است که به کاهش وزن کمک کند؟

برای پاسخ به این سؤال باید ابتدا به روش‌های درمانی مانند رژیم غذایی، ورزش و طب سوزنی نگاهی بیندازیم. کار را با نگاه و بررسی یکی از تحقیقات انجام‌شده در این زمینه شروع می‌کنیم.

ابتدا لازم است کیفیت این مطالعه را بررسی کرده و سپس و تفسیر و نتیجه‌گیری آن را در نظر بگیریم. اگر نتایج تحقیقات مثبت بودند، کیفیت مقاله مثبت ارزیابی‌شده و اگر نتایج منفی بودند سعی می‌کنیم علت آن را پیدا کنیم.

در بدن هزاران نقطه طب سوزنی وجود دارد. با توجه به نقاط بی‌شمار طب سوزنی و فرمول‌های گیاهی مختلف برای انتخاب، می‌توان گفت که

هیچ مطالعه و تحقیقی به‌اندازه کافی کامل نیست که بتواند تمام حالات و جوانب روش طب سوزنی برای کاهش وزن را پوشش دهد. البته توجه داشته باشید که اطلاعات در چند سطح موجود هستند.

سطح 1 که بهترین نوع آن است مطالعه کنترل‌شده دو سو کور (نه بیماران و نه محققان دارونما را نمی‌شناسند) است. این نوع مطالعه بهترین نوع آزمایش بوده و بالاترین سطح استاندارد را دارد.

پایین‌ترین سطح آزمایش‌ها هم‌سطح 8 است که تنها برداشتی سطحی و اطلاعات ناکافی از موضوع موردمطالعه به دست می‌دهد.

در این میان سطوح مختلف دیگر اگرچه نتایج کاملاً قطعی به دست نمی‌دهند ولی می‌توان تا حدی به آن‌ها اعتماد کرد. البته در صورت وجود تناقض، نتایج آن‌ها به‌راحتی قابل رد خواهد بود.

در یک مطالعه که در کشور چین انجام شد، 40 نفر مرد و زن (33 زن) با داشتن نشانه‌های به‌خصوص شرکت کردند.

نشانه‌های آن‌ها بیان‌گر الگویی به نام تجمع حرارت Yan Ming در طب سنتی چینی بود. تمام بیماران بالای 30% چربی داشتند و شاخص توده بدنی آن‌ها بیشتر از 20 بود.

در این آزمایش، شرکت‌کنندگان تحت یک روش به‌خصوص طب سوزنی قرار گرفتند. در مطالعه مذکور، درمان بیماران به کمک طب سوزنی الکتریکی انجام گرفت و نتایج آن ثبت شد.

نتایج آزمایش طب سوزنی الکتریکی و گوش برای کاهش چربی بدن

پس از انجام 10 تا 40 بار درمان (1 تا 4 جلسه درمانی) در هرروز، نتایج زیر به دست آمد:

5 درصد از آن‌ها (2 نفر) توانستند 30 درصد کاهش چربی داشته و ازنظر بالینی وزنشان را کنترل کنند.

32 درصد از آن‌ها (13 نفر) توانستند 9 تا 10 درصد از چربی‌های بدن خود را کاهش دهند.

30 درصد (12 نفر) موفق به کاهش چربی 5 تا 8 درصدی داشتند.

25 درصد (10 نفر) از آن‌ها 2 تا 5 درصد کاهش درصد چربی بدن را تجربه کردند.

5 درصد از بیماران (3 نفر) هیچ نتیجه‌ای از درمان نگرفتند.

با توجه به آمار بالا می‌توان گفت که نرخ کلی موفقیت طب سوزنی در این مطالعه 92.5 درصد بوده است که بسیار بالا هست.

مهم‌ترین جنبه‌های این مطالعه که می‌توانند علت تفاوت در میزان موفقیت انجام طب سوزنی کاهش وزن را توجیه کنند شامل موارد زیر هستند:

1- الگوهای متفاوت: استفاده از نقاط مختلف بر اساس الگوهای مختلف طب سنتی چینی که انباشته شدن گرمای یانگ مینگ (Yang Ming) به‌جای استفاده از یک نقطه مشخص و تعریف‌شده برای تمام انواع اضافه‌وزن

2- روش سوزن‌کاری شدید: دکتر طب سوزنی در چین برخلاف دیگر کشورهای جهان، از روش سوزن‌کاری شدید استفاده می‌کنند که ممکن است احساس درد قابل‌توجه در بیمار به وجود آورد.

درحالی‌که به‌طور مثال پزشکان طب سوزنی در ژاپن از فروکردن سوزن در پوست تقریباً خودداری می‌کنند و آن را در سطحی‌ترین حالت ممکن بر روی پوست قرار می‌دهند.

برخی از بیماران نیز نسبت به سوزن حساس هستند و یا فوبیای درد دارند که باعث می‌شود انجام طب سوزنی شدید برای همه ممکن نباشد.

طب سوزنی الکتریکی بدون عارضه برای کاهش سایز  و رفع چاقی موضعی و درمان درد و بیماری بدن

3- طب سوزنی الکتریکی: اگر در طب سوزنی از روش سوزن‌کاری شدید استفاده نشود، می‌توان از طب سوزنی الکتریکی برای تحریک بیشتر استفاده کرد که در آن از جریان الکتریسیته برای تحریک نقاط موردنظر استفاده می‌شود.


برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
دسته بندی : سلامت و پزشکی
دیدگاه کاربران کل نظرات :1
  • Jetsin

    تاریخ : 24 - اکتبر - 2016

    Don if it wa821#sn&7;t for you Honey we would be clueless about most things Bette does & to the Hateful person who thinks Bette thinksDon is a weirdo, think again Honey as I’ve been at Hullaween in New York and seen first hand how much Bette thinks of Don & all he does for her & her Fans & I’m sure Bette would simply be horrified with the hateful things you’ve been saying!!!We all Love & appreciate everything you do for us Don, God Bless from all the UK Fans X


ارسال دیدگاه