آخرین اخبار

» جالب » زیبا ترین و عجیب ترین آسانسور های دنیا را بشناسید

تاریخ انتشار : 2018/06/30 - 16:41

 کد خبر: 10681
 412 بازدید

زیبا ترین و عجیب ترین آسانسور های دنیا را بشناسید

زیبا ترین و عجیب ترین آسانسور های دنیا را بشناسید

بی شک آسانسور ها  در زندگی امروزه انسانها نقش بسیاری دارند و شاید کمتر کسی باشد که در دنیای مدرن سر و کاری با آن نداشته باشد، در طی انجام امور روزانه حداقل یکی دوبار با یکی از انواع اسانسور ها سرو کار خواهیم داشت.

 

اکثر ما انسان ها که روزانه داخل کابین های فلزی آسانسور بالا و پایین می رویم، هراس چندانی از این مکان سربسته نداریم. آسانسورها و بالابرهای بی نظیری در سرتاسر جهان وجود دارد که ما اغلب آنها را در فیلم ها دیده ایم:کابین های شیشه ای، آسانسور های بیرونی و غیره.

 

برج های زیادی در دنیا وجود دارد که از نظر ارتفاع دسته بندی شده اند، برج های بلند آسانسورهایی بلند هم دارند که حتی سوار شدن به آن ها دل و جرئت می خواهد. رفتن به داخل بعضی آسانسورها شما را به دنیایی دیگر می برد. با ایران ناز همراه باشید

 

سوارشدن یا رفتن داخل آسانسور شیشه ای برای برخی افراد که ترس از ارتفاع دارند، سخت است. تصور کنید سوار بر آسانسور شیشه ای بلندترین برج های دنیا شده اید، چه حسی دارید؟ بدون شک پایین پایتان را هم نگاه نمی کنید! حالا فرض کنید که سوار آسانسوری شده اید که دوست ندارید از آن پیاده شوید و در داخل آسانسور اشیای فرهنگی و تاریخی قرار دارد، یا آسانسوری که توسط ارواح کنترل می شود! با ما همراه باشید تا آسانسورهای خاص سراسر دنیا را بشناسید.

 

برج سی ان، تورنتو، کانادا

 

عجیب ترین و زیباترین اسانسور های دنیا (عکس)

 

برج سی ان سومین برج بلند جهان است که ۴۵۷ متر ارتفاع دارد و در شهر تورنتو کانادا قرار دارد. در فاصله ۵۸ ثانیه آسانسور شما را از پایین ترین طبقه برج به بالاترین نقطه آن می برد. بالاترین نقطه ای که آسانسور در آن می ایستد، ارتفاع ۴۴۷ متری زمین است، فرض کنید ۴۴۷ متر از زمین فاصله دارید و در آسانسوری شیشه ای بین زمین و هوا قرار گرفته اید! تجربه جالب و درعین حال ترسناکی است.

 

موزه دریایی بریتیش کلمبیا، ویکتوریا، کانادا

 

عجیب ترین و زیباترین اسانسور های دنیا (عکس)

 

یکی از قدیمی ترین آسانسور های دنیا در ویکتوریا کانادا قرار دارد. این آسانسور که متعلق به موزه دریایی بریتیش کلمبیا است، در سال ۱۸۹۹ ساخته شده است. آسانسور در زمان خود یکی از منحصربه فردترین سازه ها بوده و برای جابه جایی قاضی در بین طبقات ساخته شده بود. قاضی مورد نظر قبل از استفاده از آسانسور از دنیا می رود و از آن پس، از آن برای جابه جایی اجناس استفاده می کردند. گاهی اوقات آسانسور خودبه خود شروع به حرکت می کرد و هیچ نیروی انسانی آن را حرکت نمی داد. به خاطر همین موضوع این آسانسور به آسانسور ارواح مشهور شده است.

 

هتل وستین سنت فرانسیس، سانفرانسیسکو، کالیفرنیا

 

عجیب ترین و زیباترین اسانسور های دنیا (عکس)

 

هتل وستین سنت فرانسیس در سانفرانسیسکو یکی از قدیمی ترین هتل های لوکس جهان است. با استفاده از آسانسور هتل در کم ترین زمان، تنها ۳۲ ثانیه، از لابی به بالاترین طبقه می روید!

 

ساختمان امپایر استیت، نیویورک

 

عجیب ترین و زیباترین اسانسور های دنیا (عکس)

 

ساختمان امپایر استیت برج ۱۰۲ طبقه تجاری در منهتن نیویورک است. یکی از نمادهای زندگی شهری تا دهه ها، ساختمان امپایر استیت بود. آسانسور شیشه ای این برج نمایی زیبا از نیویورک می دهد که شاید نتوان از هیچ جای شهر چنین منظره ای را تماشا کرد، به خصوص در شب! در طبقه ۱۰۲ برج، رصدخانه ای وجود دارد که علاقه مندان برای بازدید از رصدخانه می توانند از سایت امپایر استیت بلیت بازدید را تهیه کرده و آسمان و شهر نیویورک را از یکی از بالاترین نقاط شهر تماشا کنند.

 

برج تایپه ۱۰۱

 

عجیب ترین و زیباترین اسانسور های دنیا (عکس)

 

برج تایپه ۱۰۱ آسمان خراشی در خنینی تاپیه است که ۱۰۱ طبقه دارد و بعد از برج خلیفه بلندترین آسمان خراش دنیا است. این برج ۵۰۸ متر ارتفاع دارد و در یکی از زلزله خیرترین نقاط تایوان قرار دارد. دلیل ساخت برج در این منطقه قدرت نمایی صنعت ساخت و ساز و قوی بودن سازه در برابر سهمگین ترین اتفاقات بوده است. آسانسور این برج از سریع ترین آسانسور جهان است، وقتی سوار آسانسور شدید، به جایی تکیه ندهید چون درب ها در هنگام توقف آسانسور از دو طرف بسته می شود.

 

هتل بایوکه اسکای، بانکوک، تایلند

 

عجیب ترین و زیباترین اسانسور های دنیا (عکس)

 

بلندترین هتل تایلند، هتل بایوکه اسکای است. این هتل ۳۲۸ متر ارتفاع دارد و در بالای هتل رصدخانه ی ۳۶۰ درجه افتتاح شده است. در طبقه ۸۴ برج هم سکوی دید ۳۶۰ درجه وجود دارد و در شب، در آسانسور و سکوهای دید باز نورهای رنگین جالبی استفاده می شود.

 

برج ایفل، پاریس، فرانسه

 

عجیب ترین و زیباترین اسانسور های دنیا (عکس)

 

برج فلزی ایفل برای همه آشنا است. نماد شهر پاریس. این برج معروف در میدان شان دو مارس در کنار رود سن قرار دارد. ساخت برج ایفل در سال ۱۸۸۷ شروع و در سال ۱۸۸۹ پایان یافت. اگر روزی خواستید از آسانسور این برج ۳۲۴ متری استفاده کنید، باید بدانید که آسانسورها از زمان افتتاح تا امروز تعویض نشده اند.

 

همچواند، سوئیس

 

عجیب ترین و زیباترین اسانسور های دنیا (عکس)

 

آسانسور بیرونی همچواند در سوئیس یکی از خاص ترین گزینه های این فهرست است. این آسانسور بلندترین آسانسور بیرونی اروپا نام گذاری شده است و شما را در کمتر از یک دقیقه به ارتفاع ۱۵۳ متری می برد. با رسیدن به قسمت بالای آسانسور می توانید از منظره زیبای کوه های آلپ و دریاچه سوئیس لذت ببرید.

 

برج خلیفه، دبی

 

عجیب ترین و زیباترین اسانسور های دنیا (عکس)

 

کسی نیست که بلندترین برج دنیا، برج خلیفه یا دبی را نشناسد. این بنا با ۱۶۳ طبقه و ۸۲۸ متر ارتفاع به عنوان بلندترین آسمان خراش دنیا شناخته شده است. نام این برج در شروع پروژه برج دبی بود، ولی در روز افتتاحیه به افتخار «خلیفه بن زاید آل نهیان» برج خلیفه نام گذاری شد. سریع ترین آسانسور جهان، آسانسورهای این برج است که دو آسانسور در دو طرف برج ۷۹۲ متر بالا می روند.

 

سر موانامگی، استونی

 

عجیب ترین و زیباترین اسانسور های دنیا (عکس)

 

یکی از آسانسورهای برتر دنیا، آسانسور برج سرموانامگی در استونی است. چشم انداز آسانسور به سمت تپه و دشت است و شما ۹۵ متر بالاتر از سطح زمین قرار می گیرید.


برچسب ها :
دسته بندی : جالب
ارسال دیدگاه