آخرین اخبار

» دانش،تکنولوژی،فناوری اطلاعات » «زبان فارسی» به تلگرام اضافه شد

تاریخ انتشار : 2017/06/28 - 7:57

 کد خبر: 6450
 275 بازدید

«زبان فارسی» به تلگرام اضافه شد

«زبان فارسی» به تلگرام اضافه شد

اگر شما هم به دلیل پشتیبانی نکردن نسخه رسمی تلگرام از زبان فارسی (پارسی) ناچار به استفاده از نسخه های غیر رسمی هستید یک خبر خوب برای شما داریم، به زودی فارسی به لیست زبان های پیش فرض تلگرام اضافه می شود. هم اکنون این قابلیت در نسخه آلفا iOS در دسترس است.


همچنین قابلیت های بیشتر دیگری چون امکان تعریف درگاه پراکسی، امکان انتخاب نوع وقایع برای ثبت در گزارش کانال ها و گروه ها و امکان تعیین دسترسی های مدیرهای کانال ها و گروه ها اضافه شده است.

مهم ترین قابلیت جدید که با نسخه های آتی شاهد آن خواهیم بود، اضافه شدن زبان شیرین فارسی به لیست زبان های پیش فرض است. همچنین زبان های دریافت شده از طریق بات @langbot نیز به منوی برنامه اضافه می شوند. هم اکنون می توان از طریق بات مزبور زبان فارسی را برای نسخه فعلی اندروید و iOS دریافت و نصب کرد، هرچند که سازگاری آن با نسخه جدید بیشتر است و تمامی منوها به زبان فارسی نمایش داده می شوند. یکی دیگر از قابلیت های پیش رو، امکان تعریف پراکسی برای برقرای ارتباط است.

هم اکنون نسخه آزمایشی جدید تلگرام برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS در دسترس است اما زبان فارسی تنها در نسخه iOS به طور پیش فرض وجود دارد، با این حال به زودی در تمامی نسخه ها اضافه خواهد شد.

اضافه کردن زبان فارسی به نسخه های فعلی از طریق بات langbot


اما اگر تمایلی به استفاده از نسخه پیش نمایش یا آزمایشی ندارید، می توانید از طریق بات langbot زبان فارسی را به نسخه فعلی تلگرام خود اضافه کنید. برای این کار کافی است این بات را فرا بخوانید و چند گام ساده آن را طی کنید.

جهت بازگشت به زبان انگلیسی، از منوی تنظیمات وارد بخش”داده ها و ذخیره سازی” شوید، سپس در میانه صفحه بر روی گزینه “بازگردانی زبان” کلیک کنید.

 

 

منبع:شهر سخت افزار


برچسب ها : ,
دسته بندی : دانش،تکنولوژی،فناوری اطلاعات
ارسال دیدگاه