آخرین اخبار

» استان » روزانه ۹۸ هزار پرس غذا توسط بوشهری‌ها بین زائران اربعین توزیع می‌شود

تاریخ انتشار : 2019/10/14 - 10:10

 کد خبر: 12508

روزانه ۹۸ هزار پرس غذا توسط بوشهری‌ها بین زائران اربعین توزیع می‌شود

عبدالرضا مطاف روز دوشنبه در جلسه ستاد اربعین حسینی استان بوشهر با اشاره به استقرار موکب‌ها در مسیر زائران اربعین حسینی در داخل استان، مرز شلمچه و خاک عراق اظهار داشت: ۲۴ موکب در مسیرهای داخل استان بوشهر در شبانه‌روز به زائران خدمات رسانی می‌کنند.

وی یادآورشد:همچنین ۵ موکب نیز در مرز شلمچه محل عبور زائران به خاک عراق مستقر شده است  در این موکب‌ها علاوه بر توزیع ۵ وعده غذا شامل نهار، شام، صبحانه و ۲ میان وعده زمینه اسکان زائران فراهم شده است.

رئیس کمیته اسکان و تعذیه ستاد اربعین حسینی استان بوشهر از راه‌اندازی ۳ موکب در نجف خبر داد و بیان کرد: در کربلای معلی نیز ۲۳ موکب و در مسیر نجف به کربلا هم  ۱۲ موکب مستقر شده که تمام خدمات به زائران عرضه می‌کنند.

مطاف با بیان اینکه در موکب‌ها ۵ وعده غذایی توزیع و اسکان زائران فراهم می‌شود گفت: در موکب‌های استان بوشهر روزانه بیش از ۹۸ هزار پرس غذا در ۵ وعده بین زائران اربعین حسینی توزیع می‌شود.

وی، استقرار سرویس‌های بهداشتی، حمام و ارائه خدماتی درمانی را از دیگر فعالیت‌های موکب‌ها دانست و افزود: فعالیت موکب‌های استان بوشهر در ارائه خدمات به مردم  از هفته گذشته آغاز شده و تا ۵ روز بعداز مراسم اربعین ادامه دارد.

رئیس کمیته اسکان و تعذیه ستاد اربعین حسینی استان بوشهر با اشاره به استقرار نانوایی صحرایی در خاک عراق اظهارداشت: روزانه بیش از ۱۱۰ هزار قرص نان در نانواییهای این استان در خاک عراق پخت و توزیع می‌شود.

۷۲۱۲/۶۰۴۵

منبع:ایرنا فارسی


برچسب ها :
دسته بندی : استان
ارسال دیدگاه