آخرین اخبار

» » رعایت بهداشت فردی تنها راه مقابله با کروناست

تاریخ انتشار : 2020/02/27 - 21:32

 کد خبر: 17993
 25 بازدید

رعایت بهداشت فردی تنها راه مقابله با کروناست

رعایت بهداشت فردی تنها راه مقابله با کروناست

سعید کشمیری روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: تا هشتم اسفند مورد مثبت کرونا در استان نداشتیم و آزمایش‌هایی که ارسال شده منفی بوده است.

وی بیان کرد: فردی که اخیرا اعلام شده بود در بیمارستان عسلویه به کرونا مبتلا شده است، تا آزمایش نهایی از آزمایشگاه مرجع نیاید، مورد اثبات شده به شمار نمی‌رود  این موارد شبه آنفلوانزاست و بیماری ، کرونا به شمار می‌رود که نمونه آزمایشگاهی آن مثبت باشد.

کشمیری اضافه کرد: چون استان های همجوار و دیگر نقاط کشور به این ویروس آلوده شده است، به طور یقین این آلودگی به بوشهر هم می‌رسد، پس مردم ضمن رعایت خونسردی خود با رعایت بهداشت فردی از شیوع این بیماری پیشگیری کنند.

 وی گفت: صورت،  چشم و دهان محل ورود بیماری است بنابراین شستن دست‌ها بسیار ضروری است و اگر دست به سطح آلوده رسیده باشد و بدون شست و شو دست به چشم و دهان برسد بدن به ویروس کرونا آلوده می‌شود.

کشمیری افزود: مردم از تجمع و حضور در مکان های شلوغ خودداری و مراسم ترحیم و عروسی را لغو یا به صورت محدود برگزار و همچنین از سفرهای غیرضروری خوداری کنند.

 وی گفت: دانشگاه علوم پزشکی با مشارکت جمعیت هلال احمر برنامه هایی برای پیشگیری از ورود و گسترش ویروس کرونا اجرا کرده است؛ از جمله این که مسافران در مبادی ورودی استان تب سنجی می شوند و با پرسش گری از آنان اگر مورد مشکوکی مشاهده شود برای رسیدگی بیشتر به مراکز درمانی ارجاع داده می شود.

کشمیری افزود: با دستور کمیته ملی کرونا، دانشگاههای این استان  تا یک هفته دیگر تعطیل است و تعطیلی مدارس پس از تصمیم‌گیری در کمیته ملی کرونا به اطلاع مردم می رسد.

وی ادامه داد: دلیل معروفیت ویروس کرونا جدید بودن آن است که به همین دلیل این ویروس واکسن و دارو ندارد این امر باعث شده برای همه مردم دغدغه ایجاد کند.

کشمیری در خصوص مبتلا نشدن کودکان به ویروس کرونا گفت: این بیان صحت ندارد کودکان مبتلا به ویروس کرونا می‌شوند اما ویروس نهفته است و در اصل آنها ناقل هستند ولی علامت ندارند.

وی بیان کرد: ترس از ابتلا به ویروس کرونا از این لحاظ خوب است که افراد بهداشت فردی خود را رعایت کنند ولی نباید این ترس ما را از پا درآورد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در دنیا اثبات شده که ۸۰ هزار نفر مبتلا به ویروس کرونا هستند ولی تنها از این شمار ۲ هزار نفر فوت شدند پس این بیماری مرگ آور نیست و کسانی در معرض خطر هستند که دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند.

وی ادامه داد: هرچند تب سنجی در مبادی ورودی استان در حال انجام است اما باید سفرها را محدود کرد و تعطیلی مدرسه ها به این معنی نیست که باید به مسافرت رفت بلکه باید در خانه ماند و از خود و خانواده مراقبت کرد.

کشمیری گفت: تست کرونا تست پیچیده و کیت خاصی نیاز دارد که در ابتدا فقط یک آزمایشگاه آن را انجام می‌داد اما در زمان حاضر این آزمایشگاه‌ها به پنج آزمایشگاه اضافه شده و قرار است در ۲۵ نقطه دیگر کشور نیز مستقر شوند.

وی اضافه کرد: گرمایی که می تواند این ویروس را از بین ببرد گرمای ۵۶ درجه به بالاست و این شایعه است که استان بوشهر را جذاب نشان داده و باعث شده که دیگران را به این استان بکشاند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تعطیلی مدرسه‌ها هفته گذشته به صورت استانی تصمیم گیری شد ولی به تازگی کمیته ملی کنترل بیماری کرونا تشکیل شده است و تصمیم گیری در این خصوص باید در این کمیته تصمیم گیری شود.

معاون تربیت بدنی آموزش و پرورش استان بوشهر نیز گفت: با بسیج همه نیروها مدرسه‌ها ضد عفونی شده است و نکات آموزشی لازم در خصوص حفظ بهداشت فردی و محیط به افراد داده شده است.

حصیری افزود: در صورتیکه که تصمیم به آموزش مجازی گرفته شود امکانات لازم در این خصوص وجود دارد و تلاش می شود در روند آموزش دانش آموزان اختلالی ایجاد نشود.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : دسته‌بندی نشده
ارسال دیدگاه