آخرین اخبار

» استان » رطوبت هوا در جزیره خارگ به ۱۰۰ درصد رسید

تاریخ انتشار : 2019/10/13 - 13:22

 کد خبر: 12461

رطوبت هوا در جزیره خارگ به ۱۰۰ درصد رسید

محمدرضا انصاری روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این مدت عسلویه، گناوه، بوشهر و دیر نیز به ترتیب رطوبت ۸۶، ۸۱، ۸۰ و ۷۰ درصدی را تجربه کردند و پیش بینی شده با تداوم بادهای جنوبی تا پایان هفته میزان رطوبت در استان بالا باشد.

وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته برازجان و جم به ترتیب با ۴۱ و ۲۱ درجه سانتیگراد بیشترین و کمترین میزان دما را در استان بوشهر داشتند.

انصاری ادامه داد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که طی هفته جاری همچنان در برخی نقاط از جمله ارتفاعات و مناطق جنوبی استان وقوع ناپایداری‌های همرفتی بصورت رگبار باران، رعدوبرق و گاهی وزش تندباد در ساعاتی از بعد از ظهر تا شب دور از انتظار نیست.

وی گفت: همچنین طی این مدت در طول روز وزش ملایم باد همراه با غبار محلی و در ابتدای صبح در برخی نقاط مه صبحگاهی از پدیده‌های غالب در این استان است.

انصاری ادامه داد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی، در برخی نقاط رشد ابر و در مناطق شرقی و جنوبی استان گاهی همراه با رگبار پراکنده باران، رعد و برق و وزش تندباد لحظه‌ای و صبح فردا در برخی نقاط همراه با مه صبحگاهی پیش‌بینی شده است.

وی بیان کرد: در این مدت جهت وزش باد  متغیر و به طور غالب جنوب غربی تا جنوب شرقی گاهی شمال شرقی با سرعت هشت  تا ۳۲ کیلومتر در ساعت و در هنگام ناپایداری جوی گاهی بیش از ۴۰ کیلومتر در ساعت پیش‌‎بینی می‌شود.

انصاری یادآور شد: برای ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر و در هنگام وزش تندباد لحظه‌ای گاهی بیش از ۱۲۰ سانتیمتر پیش‌بینی شده است.

وی افزود: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۲:۱۹ بامداد، مد اول ۰۸:۳۴ ، جرز دوم  ۱۴:۲۸ و مد دوم  ۲۰:۴۵ خواهد بود.

۷۲۱۲/۶۰۴۳

منبع:ایرنا فارسی


برچسب ها :
دسته بندی : استان
ارسال دیدگاه