آخرین اخبار

» استان » دمای جم استان بوشهر به زیر صفر درجه رسید

تاریخ انتشار : 2020/02/13 - 12:22

 کد خبر: 17311

دمای جم استان بوشهر به زیر صفر درجه رسید

پیام مساعدی روز پنجشنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: در این مدت شهرهای خورموج و گناوه دمای ۲.۴ و ۴.۸ درجه و دیلم و عسلویه نیز دمای ۵ درجه را تجربه کردند و دما در  بوشهر و کنگان نیز به ۵.۲ و ۶ درجه سانتیگراد رسید.

وی بیان کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده کاهش نسبی سرعت وزش بادهای شمالی در سواحل استان است اما بر روی دریا به خصوص در مرکز خلیج فارس تا حدودی سرعت وزش باد قابل ملاحظه ادامه دارد. 

مساعدی ادامه داد: همچنین پیش بینی می‌شود از امروز روند کاهش دما در سطح استان متوقف و از فردا جمعه و طی هفته پیش رو دما روند افزایشی پیدا کند.

وی یادآور شد: از یکشنبه هفته آینده جهت جریانات جنوبی خواهد شد و پیش بینی می‌شود سرعت وزش آن در روز دوشنبه در قسمت‌های شمالی خلیج فارس بطور قابل ملاحظه ای افزایش یابد. 

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی و در طول روز با وزش باد و در ابتدای صبح در برخی نقاط با مه صبحگاهی پیش بینی می‌شود.

مساعدی افزود: در این مدت جهت وزش باد شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت ۱۰ تا ۳۴ کیلومتر در ساعت و در فاصله از سواحل جنوبی استان ۱۴ تا ۴۴ کیلومتر در ساعت پیش بینی شده است. 

وی اظهار کرد: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر و در فاصله از سواحل جنوبی استان ۹۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر پیش بینی می‌شود. 

مساعدی افزود: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۵:۱۱ بامداد، مد اول ساعت ۱۱:۲۴، جزر دوم ساعت ۱۷:۳۳ و مد دوم ساعت ۲۳:۰۷ خواهد بود.

منبع:ایرنا فارسی


برچسب ها :
دسته بندی : استان
ارسال دیدگاه