آخرین اخبار

» استان » دشتی دارای بیشترین سرانه فضای هنری در استان بوشهر است

تاریخ انتشار : 2021/06/29 - 11:30

 کد خبر: 20925
 7 بازدید

دشتی دارای بیشترین سرانه فضای هنری در استان بوشهر است

دشتی دارای بیشترین سرانه فضای هنری در استان بوشهر است

به گزارش ایرنا، حمید زارعی روز سه شنبه  در نشست با مسئولان دشتی  اظهار داشت: توجه بیش از پیش دولت تدبیر و امید به فرهنگ و هنر، منجر به فراهم شدن زمینه رشد و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری در شهرستان دشتی شد.

وی افزود: بررسی شاخص‌ها افزایش چشمگیر فعالیت درهمه حوزه‌ها را نشان می‌دهد و هم اکنون دشتی  بیشترین سرانه فضای هنری در میان شهرستان‌های استان بوشهر به خود اختصاص داده است.

زارعی یادآور شد: احداث و راه اندازی سالن سینما، بزرگترین نگارخانه استان بوشهر، دفتر نمایندگی سینمای جوانان، ۲ پلاتوی نمایش، فرهنگسرای شهر شُنبه، سالن کنفرانس آموزشی در فرهنگسرای خورموج، احداث موسسه قرآنی در روستای چارک، ایجاد هفت کتابخانه مدرسه ای و ۷۰ کتاب خانه کلاسی، کتاب نمای دشتی، تاسیس اولین خانه فرهنگ و هنر روستایی کشور در “چاوشی” و تاسیس اولین خانه فرهنگ وکارآفرینی در روستای باغان، تشکیل شورای قرآنی، و چاپ آثار و حمایت از مولفان دشتی از جمله اقدامات انجام شده توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی در این دولت بوده است.

زارعی  ادامه داد: شاخص ها و افتخارات متعددی نیز کسب شده که نامزدی چند دوره پایتخت کتاب ایران، کسب دهکده کتاب ایران توسط روستای درازی، شهرستان برتر باشگاه های کتابخوانی کشور،  شهر شاخص نقالی و شاهنامه خوانی کودکان و نوجوانان کشور،  انجمن برگزیده ادبی توسط انجمن ادبی فایزدشتی، تربیت ۳۰ حافظ قرآن، سه دوره کانون برگزیده استانی و کشوری توسط کانون روستای عربی،  شهر شاخص موسیقی کودکان،  ثبت آثار متعدد معنوی و درجه هنری و عناوین مختلف توسط هنرمندان در جشنواره های بین المللی و ملی گوشه ای از افتخارات کسب شده است.

وی اضافه کرد: از سال ۹۳ تاکنون ۱۵۶ همایش و جشنواره علمی، فرهنگی و قرآنی، ۱۴۳ اجرای نمایش، ۴۲ فیلم مستند و کوتاه، ۱۶۴ جنگ شادی، ۱۲ کنسرت موسیقی، یکهزار ۸۴۴ دوره آموزشی، ۱۶۱ نمایشگاه فرهنگی و هنری و ۱۹۵ مسابقه فرهنگی و هنری در شهرستان دشتی برگزار شده است.

  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی بیان کرد: همچنین در این دولت یکهزار باشگاه کتاب خوانی، ۱۸ انجمن فرهنگی و هنری، ۶ آموزشگاه هنری، هشت کانون تبلیغاتی، ۳۰ کانون فرهنگی و هنری مساجد، ۳ موسسه قرآنی، پنج چاپخانه، هشت موسسه فرهنگی و هنری و ۶ انتشارات به مجموعه فرهنگی شهرستان اضافه شده‌است.

زارعی با بیان اینکه توجه به فرهنگ پیشرفت همه حوزه‌ها را بیمه می‌کند، افزود: با توجه به دنیای تکنولوژی همه دستگاه‌های اجرایی باید در گسترش این مهم فعالیت داشته باشند زیرا  اهمیت ندادن به این موضوع پیشرفت آن حوزه را با مشکل روبرو می‌کند.


برچسب ها :
دسته بندی : استان
ارسال دیدگاه