آخرین اخبار

» استان » دستگیری عامل انتشار تصاویر شخصی در اینستاگرام

تاریخ انتشار : 2020/01/13 - 11:22

 کد خبر: 16206

دستگیری عامل انتشار تصاویر شخصی در اینستاگرام

سرهنگ قاسمی در این خصوص گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان خانم جوان مبنی بر اینکه صفحه شخصی اینستاگرام با آدرس ID معلوم از دسترس وی خارج شده و کاربر متخلف با بارگذاری مطالب و نظرات (comment) غیرواقعی در زیر عکس‌های خصوصی‌اش، باعث هتک حیثیت و مزاحمت برای وی شده است، بررسی موضوع در دستور کار مأموران این پلیس قرار گرفت.

وی با بیان اینکه با انجام اقدام‌های فنی و تخصصی ویژه، متهم مورد شناسایی و ضمن هماهنگی با مقام قضایی دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد، ادامه داد: در بازجویی‌های اولیه متهم با مشاهده مستندات به جرم خود اعتراف کرد.

این مقام انتظامی اظهار کرد: متهم در ادامه تحقیقات عنوان کرد، که علاقه یک‌ طرفه نسبت به شاکیه داشته و دسترسی‌هایی که به واسطه محیط کارم داشتم باعث شد به صفحه شخصی شاکیه دسترسی پیدا کرده و با ایجاد پست های جدید در صفحه شخصی اینستاگرام وی و با انگیزه علاقه و دوستی و با هدف نزدیک شدن به او، اقدام به بارگذاری و درج مطالب مذکور کردم.

رئیس پلیس فتا بوشهر خاطرنشان کرد: کاربران باید در نگهداری عکس‌ها و اطلاعات محرمانه خود جدیت داشته باشند و از در اختیار قرار دادن آن‌ها به دیگران حتی نزدیکان خود، خودداری کرده و آن‌ها را در شبکه‌های اجتماعی منتشر نکنند، چرا که این امر زمینه را برای سوء استفاده‌های بعدی توسط افراد فرصت‌طلب ایجاد می‌کند.

سرهنگ قاسمی افزود: انتشار تصاویر خصوصی و تهدید در فضای مجازی جرم بوده و پلیس فتا با افرادی که اقدام به رفتارهای مجرمانه در فضای مجازی و سوء‌استفاده از اطلاعات و تصاویر شخصی افراد می‌کنند به شدت و برابر قانون برخورد خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی پلیس فتا بوشهر، وی خاطرنشان کرد: پلیس فتا آمادگی مقابله با جرایم رایانه‌ای را دارد و از عموم مردم درخواست داریم در صورت مواجهه با موارد مشکوک مراتب را سریعاً از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا


برچسب ها :
دسته بندی : استان
ارسال دیدگاه