آخرین اخبار

» بخش بوشکان » دبستان مولوی تنگ زرد یا انبار قصب و خرما

تاریخ انتشار : 2018/12/03 - 14:51

 کد خبر: 11028
 480 بازدید

دبستان مولوی تنگ زرد یا انبار قصب و خرما

دبستان مولوی تنگ زرد یا انبار قصب و خرما

به گزارش تاور، دبستان مولوی روستای تنگ زرد به انبار قصب و خرما تبدیل شده است.

بنا به تصاویر دریافتی از کاربران سایت خبری تاور در محل دبستان مولوی روستای تنگ زرد مقدار زیادی قصب و خرما انبار شده است که بوی ترشیدگی آن آزار دهنده است.

همانگونه که نظم و آراستگی فضای های آموزشی و زیبائی آن موجب سلامت روحی و شادابی دانش آموزان است، عدم آن نیز می تواند موجب بروز و یا شکل گیری رفتاری در آینده شود.

آنچه از این موضوع بر می آید عدم توجه به این موضوعات از سوی مسئولین روستا است. موضوعاتی که هر چند ساده و بی اهمیت به نظر می رسد می تواند ناهنجاری های رفتاری شدیدی را در دانش آموزان به وجود بیاورد که جبران آنها مشکل و گاهی غیر ممکن است.

 

 

مدارس جالب و دیدنی در جهان:

۱- مدرسه شناور، هالونگ- ویتنام

اکثر توریست هایی که از ویتنام دیدن می کنند (حدود ۹۰ درصد) به خلیج هالونگ هم می روند. خلیجی که امتداد وسیعی در خط ساحلی داشته و حدود ۲۰۰۰ جزیره با اندازه های مختلف دارد و در اطراف بسیاری از این جزیره ها دهکده های شناور وجود دارد  اجتماعات کوچکی از بومیان که شاید هیچ وقت روی زمین سفت زندگی نکرده باشند. مهمتر از همه آنها مدرسه ای شناور به شکل نقطه ای در نزدیکی ساحل است که در اطراف آن قایق های مدرسه کناره گرفته اند و بجای اتوبوس مدرسه از آنها استفاده می شود.

 

 

۲- مدرسه گنبد یکپارچه، آریزونا، ایالات متحده آمریکا

هیچ شکی وجود ندارد که ظاهر این ساختمان شبیه به ساختمانی از دنیایی دیگر است. از این گذشته، این مدرسه مدرسه ابتدائی مرزی نام دارد. خود سازه یک گنبد یکپارچه است  یک روش ساخت و ساز جدید و محبوب که بسیار مقاوم و بسیار مقرون به صرفه است. فونداسیون بتنی گرد انتخاب شده است و گنبد آن برآمده است و اندازه مناسب و صحیحی دارد که با استفاده از مصالح مختلف از جمله مخلوط افشانه ای بتن تقویت شده است.

 

 

۳-مدرسه کانتینر حمل و نقل، آمستردام، هلند

این سازه زیبا مدرسه دالتون در آمستردام است که خانه موقتی بچه های مهد کودک بود تا وقتیکه محوطه جدید در سال ۲۰۰۹ تکمیل شد. حیف که این سازه فقط یک وسیله موقت است؛ به علت مزایای بسیاری که کانتینرهای حمل و نقل دارند مانند هزینه کم و فراوانی آنها، استفاده از آنها به عنوان مکان های قابل سکونت به سرعت در میان طراحان و معماران محبوبیت یافته است.

 

 

 

۴-مدرسه زیرزمینی، ویرجینیای شمالی، ایالات متحده آمریکا

مدرسه ابتدائی تراسِت در رِستون، یکی از معدود مدرسه های روی زمین است که در زیر زمین ساخته شده است. تصمیم به ساخت این مدرسه به شکل کنونی ظاهراً به علت بحران انرژی و نیرو در اوایل دهه هفتاد بوده است و هدف از آن، ساخت سازه ای بود که تا حد ممکن نسبت به نیرو و انرژی هوشمند باشد و همه تسهیلات لازم را برای بچه های بومی فراهم کند. یک تپه کوچک جنگلی به مساحت ۱۴ جریب تسطیح شد و مدرسه بر روی آن ساخته شد، سپس سازه با خاک پوشانده شد.

 

 

۵-مدرسه غار، ژیون، چین

مدرسه ابتدائی دونگ ژونگ در استان گوئیژوی چین قرار دارد. همانطور که می بینید، کل مدرسه در یک غار طبیعی بزرگ در کنار یک کوه واقع شده است. از این مدرسه جهت رشته های تحصیلی زمین شناسی استفاده می شود.

 

 


برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
دسته بندی : بخش بوشکان
ارسال دیدگاه