آخرین اخبار

» استان » خود درمانی و مراجعه دیرهنگام به پزشک از علل اصلی مرگ ناشی از آنفلوانزا است

تاریخ انتشار : 2019/12/04 - 14:14

 کد خبر: 14482

خود درمانی و مراجعه دیرهنگام به پزشک از علل اصلی مرگ ناشی از آنفلوانزا است

رهام یوسف ‌نژاد روز چهارشنبه در گفت و گو ایرنا گفت: با توجه به گروه‌های در معرض خطر جامعه لازم است خانواده‌ها اطلاعات کافی در زمینه  این بیماری داشته باشند و کودکان خود را آموزش دهند تا مسائل بهداشتی را به صورت کامل رعایت کنند و در صورت بروز بیماری در میان اعضای خانواده ضمن مراجعه به پزشک استراحت کافی و خوردن مایعات فراوان را در دستور مصرف قرار دهند.

یوسف‌نژاد اضافه کرد: شست وشوی منظم دست‌ها، عدم روبوسی، پوشاندن دهان و بینی با دستمال هنگام سرفه و عطسه و حضور نیافتن در محل کار و مدرسه تا بهبودی کامل از اصلی‌ترین راه‌های پیشگیری از ابتلا به این بیماری است.

مسئول مبارزه با بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی بیان کرد: رعایت مسائل بهداشتی در مکان‌های تجمعی مانند مدارس و مهدهای کودک‌ از ضرورت‌های امر پیشگیری است.

وی افزود: زنان باردار، بیماران قلبی عروقی و ریوی، کودکان، افراد دارای نقص ایمنی، سالمندان و بیماران مبتلا به نارسایی کلیوی و کبدی جزو گروه‌های در معرض خطر هستند  و واکسیناسیون که اصلی‌ترین راه پیشگیری از این بیماری است به آنان توصیه می‌شود.

یوسف نژاد اضافه کرد: لازم است افراد در صورت ابتلا به آنفلوانزا به پزشک مراجعه کرده و از خود درمانی پرهیز کنند.

این مقام مسئول تأکید کرد: مراجعه دیرهنگام به پزشک و خوددرمانی از علل بالا بودن مرگ ناشی از این بیماری بویژه در افراد در معرض خطر است.

شهرستان دشتی با ۸۶ هزارنفر جمعیت در۸۰ کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.

منبع:ایرنا فارسی


برچسب ها :
دسته بندی : استان
ارسال دیدگاه