آخرین اخبار

» دانش،تکنولوژی،فناوری اطلاعات » حافظه ویدئویی GDDR6 رسماً معرفی شد، دو برابر سریع‌تر از GDDR5

تاریخ انتشار : 2017/04/26 - 8:49

 کد خبر: 5688
 379 بازدید

حافظه ویدئویی GDDR6 رسماً معرفی شد، دو برابر سریع‌تر از GDDR5

حافظه ویدئویی GDDR6 رسماً معرفی شد، دو برابر سریع‌تر از GDDR5

حافظه ویدئویی GDDR6 رسماً معرفی شد، دو برابر سریع‌تر از GDDR5

امروز SK Hynix اولین تراشه های حافظه GDDR6 را معرفی کرد. اولین نسل از تراشه های GDDR6 با ظرفیت ۸ گیگابیت (۱ گیگابایت) با بکارگیری فناوری ساخت ۲Z نانومتری ساخته می شوند که اندازه دقیق آن هنوز مشخص نیست. حافظه ویدئویی GDDR6 برای استفاده در کارت های گرافیک طراحی شده و اوایل سال ۲۰۱۸ اولین کارت های مجهز به آن روانه بازار می شوند. GDDR6 در مقایسه با تراشه های GDDR5X فعلی دو برابر سریعتر است.

 

تراشه های GDDR6 پهنای باند ۱۶ گیگابیت بر ثانیه به ازای هر پین را ارائه می کنند که آنها را به سریع ترین حافظه های ویدئویی موجود تبدیل کرده است. کارت های گرافیک مجهز به حافظه ویدئویی GDDR6 حداکثر قادر به دست یابی به رابط حافظه ۳۸۴ بیتی هستند که به تامین پهنای باند حافظه ۷۶۸ گیگابایت بر ثانیه می انجامد. طبق معمول این تراشه ها نیز ابتدا تنها در کارت های رده بالا و گران قیمت که غالباً برای مصارف حرفه ای و تخصصی ساخته می شوند استفاده خواهند شد.

طبق مشخصات رسمی، GDDR6 دو برابر سریعتر از GDDR5 و در عین حال دارای ۱۰ درصد ولتاژ کاری پایین تری است. با برخورداری از چنین ویژگی هایی انتظار می رود GDDR6 به سرعت مورد استقبال قرار گیرد و جایگزین GDDR5X و GDDR5 شود.

 

منبع: شهر سخت افزار


برچسب ها :
دسته بندی : دانش،تکنولوژی،فناوری اطلاعات
ارسال دیدگاه