آخرین اخبار

» استان » جنگ‌های روانی در خصوص گرانی ناشی از ایجاد منطقه آزاد صحیح نیست

تاریخ انتشار : 2019/12/07 - 14:33

 کد خبر: 14671

جنگ‌های روانی در خصوص گرانی ناشی از ایجاد منطقه آزاد صحیح نیست

عبدالحمید خدری در نشست با دانشجویان به مناسبت ۱۶ آذرماه عنوان کرد: در قرآن کریم ۷۰۰ مورد از مشتقات علم و دانش استفاده شده و همچنین در آموزه های دینی اسلام به دانش و دانش اندوزی بسیار سفارش شده تا جایی که پیامبر اکرم (ص) در جایگاه و ارزش علم بیشترین سفارش را بر اندوختن علم داشته اند.

وی تصریح کرد: دانشگاه پیام نور در سطح کشور دارای کیفیت آموزشی بسیار خوبی است و امیدواریم که به پیشرفت خود ادامه دهد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم گفت: قطعا ما می‌توانیم فردایی روشنی در جامعه اسلامی داشته باشیم که دانشجویان و دانشگاه های ما به عنوان الگویی برای مردم باشند و اگر این اتفاق بیفتد که مردم پیرو دانشجویان و دانشگاه و خواص جامعه باشند آینده روشنی در انتظار ما خواهد بود. 

خدری افزود: همیشه دعوت دانشجویان را لبیک گفته و زمانی که در دانشگاه ها نشست بوده شرکت کرده ام چرا که اعتقاد دارم از طریق همنشینی با دانشجویان -چون صاحبان ایده و اندیشه هستند- قطعا می توانیم در موانعی که پیش راه داریم بهتر عمل نماییم.

نماینده مردم بوشهر اظهار کرد: در این سه سال و نیم که به عنوان وکیل خدمتگزار مردم در مجلس حضور داشته ام که به عنوان یکی از سخت ترین برهه از ادوار پس از انقلاب از لحاظ اقتصادی و از لحاظ تحریم های امریکا بوده است بحمدلله با همکاری دیگر نمایندگان در مجمع نمایندگان استان توانستیم گام های موثری در راه ارتقاء و توسعه استان بوشهر برداریم.

راه آهن بوشهر به خوبی در حال پیشرفت است

وی خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه های اصلی این سال های مردم بوشهر راه آهن بوده که مجمع نمایندگان استان در یک اقدام مشترک تمام مبالغ و اعتباری که در اختیار نمایندگان بود و می توانستند آن را در جاهای دیگری مورد استفاده قرار دهند که نمود بیشتری داشته باشد همه را در اختیار راه اهن قرار داده و مبلغی هم دولت تخصیص داد و امروز پروژه راه اهن با سرعت قابل قبولی در حال کار است و همانطور که در مجلس هم گفتم استان بوشهر جزو استان هایی بود که باید به شبکه ریلی راه اهن کشور وصل می‌شد ولی این اتفاق نیفتاد که بحمدلله امروز این پروژه به خوبی در حال پیشرفت است.

عبدالحمید خدری در خصوص منطقه آزاد بوشهر تصریح کرد: چالش های بسیاری در این خصوص داشتیم و در نشست با دانشجویان صحبت های بسیاری در مورد تهدیدها و فرصت های آن صورت گرفت و الحمدلله در پیگیری صورت گرفته در مجلس چون هیئت رییسه مجلس بر این باور بود که چون خلاف برنامه است برای این مهم -تصویب لایحه منطقه آزاد- نیاز به دو سوم آرا وجود دارد. در نهایت با توجه به نشست های متعدد با ریاست مجلس و هیئت رئیسه با نصف آرا تصویب شد و اشکالات مطرح شده از سوی شورای نگهبان نیز رفع شد و مجددا شورای نگهبان بیان ایراد و اشکالی داشتند که ان شالله تا هفته های اینده این موارد نیز برطرف می شود.

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: با استخراج از مرکز پژوهش های مجلس، اولین استانی که در کشور دارای اولویت منطقه ازاد بوده و پتانسیل آن را دارا می باشد بوشهر بوده که این اتفاق رخ نداده است. الان هشت منطقه ازاد در کشور داریم که شهر بوشهر بیشتر اولویت را دارا است و این شایعات و جنگ های روانی که در خصوص گرانی مطرح می باشد صحیح نیست و چه بسا منطقه آزاد با ایجاد ظرفیت های اشتغال، افزایش صادرات و واردات و فرصت های اقتصادی رونق بسیاری در منطقه را به دنبال دارد.

هلیله و بندرگاه از قانون منع ساخت و ساز مستثنی هستند

وی در خصوص مردم هلیله و بندرگاه گفت: بعد از چند دهه سال که این مناطق در انحصار نیروگاه بوده و هیچ مصالحی را نمی توانستند به داخل محل زندگی خود ببرند رفع گردید و امروز عملیات نوسازی و بهسازی بالاخص در مدارس و همچنین اصلاح خیابان ها و معابر در هلیله و بندرگاه صورت گرفته و همچنین در حال انجام است.

این نماینده با اشاره به برنامه ششم توسعه و ماده منع ساخت و ساز در حریم و مجاورت نیروگاه ها عنوان کرد: ما تبصره ای آورده ایم که روستاهای هلیله و بندرگاه استان بوشهر از این قانون مستثنا هستند.

به گزارش ایسنا، نشست دانشجویی با حضور نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی به همت تشکل های دانشجویی دانشگاه پیام نور و به مناسبت ۱۶ آذر، بزرگداشت روز دانشجو با محورهای قوانین و مقررات بازدارنده و تسهیل کننده در توسعه استان بوشهر، نقش نمایندگان مجلس در توسعه اجتماعی-فرهنگی استان، و تحلیل مسائل روز کشور و جهان پیش از ظهر شنبه ۱۶ آذرماه در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور مرکز بوشهر برگزار شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا


برچسب ها :
دسته بندی : استان
ارسال دیدگاه