آخرین اخبار

» دانش،تکنولوژی،فناوری اطلاعات » تحویل اولین لامبورگینی چنتناریو در آمریکا

تاریخ انتشار : 2017/05/24 - 8:53

 کد خبر: 6089
 383 بازدید

لامبورگینی چنتناریو

تحویل اولین لامبورگینی چنتناریو در آمریکا

تحویل اولین لامبورگینی چنتناریو در آمریکا

کی از کمیاب ترین خودروهای جهان روز جمعه در آمریکا تحویل داده شد. این یکی از ۴۰ نمونه لامبورگینی چنتناریو بود که در نمایندگی Newport Beach در کالیفرنیا به صاحبش تحویل داده شد. این خودروی سوپر اسپرت توسط برنامه لامبورگینی به نام Ad Personam طراحی شده است. این برنامه به صاحب خودرو اجازه میدهد که همه چیز از دوخت صندلی تا طراحی داخلی و خارجی را به سلیقه شخصی خود انتخاب کند.

بدنه فیبر کربنی این خودرو برخلاف آنچه که از لامبورگینی انتظار میرود با خطوط آبی رنگی برجسته شده است. این خطوط در اسپویلر عقب و پره های دیفیوزر قابل مشاهده است. در طراحی کابین ماشین نیز به طور گسترده از صندلی های دست دوز تا کنسول از فیبر کربن استفاده شده است. با وجود اختیار عملی که لامبورگینی به صاحبان خودرو داده است، انتظار میرود که هیچکدام از این ۴۰ خودرو مشابه یکدیگر نباشند. طراحی چنتناریو مشابه مدل آونتادور است. پیشرانه ۱۲ سیلندری با آرایش V شکل، ۶٫۵ لیتری در پشت خودرو جای گرفته است. قدرت خروجی چنتناریو ۷۵۹ اسب بخار و ۵۰۸ فوت-پوند گشتاور است که این چنتناریو را به قدرتمندترین خودروی تولید شده توسط لامبورگینی تبدیل میکند. این خودروی ۱٫۵ تنی ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر را تنها در ۲٫۷ ثانیه طی می کند و سرعت نهایی آن ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت است. سیستم چهار چرخ متحرک و فرمان پذیری هر چهار چرخ نیز در چنتناریو بکار رفته است تا کنترل ماشین در سرعت های بالا و پیچ ها بسیار آسان باشد.

در مجموع تنها ۴۰ شخص خوش شانس و ثروتمند در جهان می توانند صاحب این خودروهای لوکس شوند. ۲۰ نمونه از این خودرو کوپه و ۲۰ نمونه‌ی دیگر آن رودستر می باشند. تحویل این خودروها نیز در طول سال ادامه خواهد داشت. چنتناریو به مناسبت جشن تولد صد سالگی موسس شرکت لامبورگینی “فروچیو لامبورگینی” ساخته شده است و اولین بار در نمایشگاه خودروی ژنو در ماه مارس ۲۰۱۶ از آن رونمایی شد. قیمت گذاری برای مدل کوپه چنتناریو از ۱٫۹ میلیون دلار شروع می شود، در حالیکه قیمت مدل رودستر آن ۲۵۰ هزار دلار بالاتر است. باوجود تمام این اعداد و ارقام، جالب است بدانید که تک تک این خودروها حتی قبل از آنکه مرحله ساخت آنها به اتمام برسد، به فروش رسیده بودند.


برچسب ها :
دسته بندی : دانش،تکنولوژی،فناوری اطلاعات
ارسال دیدگاه