آخرین اخبار

» دانش،تکنولوژی،فناوری اطلاعات » بیت کوین از مرز ۴۰۰۰ دلار عبور کرد؛ افزایش چشمگیر ارزش ارزهای دیجیتالی رمزگذاری شده

تاریخ انتشار : 2017/08/15 - 8:10

بیت کوین از مرز ۴۰۰۰ دلار عبور کرد؛ افزایش چشمگیر ارزش ارزهای دیجیتالی رمزگذاری شده

بیت کوین از مرز ۴۰۰۰ دلار عبور کرد؛ افزایش چشمگیر ارزش ارزهای دیجیتالی رمزگذاری شده

قیمت بیت کوین در روز یکشنبه مرز ۴۰۰۰ دلار را برای اولین بار در تاریخ خود پشت‌سر گذاشت تا بار دیگر این ارز دیجیتالی رمزگذاری شده رکورد جدیدی را به ثبت برساند. به دنبال افزایش ارزش بیت‌کوین، دیگر ارزهای دیجیتالی مطرح نظیر ایتریوم و بیت‌کوین کش نیز با افزایش قیمت روبرو شدند.

در حال حاضر بیت کوین به عنوان مشهورترین و با ارزش‌ترین ارز دیجیتالی جهان با قیمت ۴۲۲۲ دلار به فروش می‌رسد که رکوردی قابل توجه در تاریخ این ارز دیجیتالی رمزگذاری شده به حساب می‌آید. با این تفاسیر، در صورتی که شما در اولین روز سال جاری میلادی یک بیت کوین با قیمت ۹۷۳ دلار خریداری کرده بودید حالا می‌توانستید از بازگشت ۳۱۵ درصدی سرمایه خود (یا بازگشت سرمایه سالیانه ۹۰۰ درصدی) لذت ببرید.

این در حالی است که بازار ارزهای دیجیتالی رمزگذاری شده در سال جاری میلادی و پس از حضور انستیتوها و سازمان‌های مختلف در این حوزه به منظور بهره‌برداری از پروتکل امنیتی بلاک‌ چین، فراز و نشیب‌های متفاوتی را شاهد بوده است. به عنوان مثال، Bank of America بیش از ۲۰ پتنت مربوط به بلاک چین را به ثبت رسانده و مایکروسافت نیز تکنولوژی بلاک‌چین را به سرویس‌های ابری خود اضافه کرده است. در طرف مقابل، استارت‌آپ‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتالی رمزگذاری شده نیز موفق شده‌اند مقادیر بالای سرمایه را از طریق کانال‌های سنتی و همچنین ICO به عنوان راهکار مدرن جمع‌آوری سرمایه در این بازار، پیش رو داشته باشند.

در کنار افزایش ارزش بیت کوین سنتی، بیت کوین کش نیز که از ابتدای ماه میلادی جدید به بازار عرضه شده حالا با افزایش ۶.۹۹ درصدی ارزش، با قیمت ۳۱۹.۲۵ دلار به فروش می‌رسد.

ایتریوم به عنوان دیگر ارز دیجیتالی قابل توجه بازار نیز افزایش ۷.۴۵ درصدی را تجربه کرده تا قیمت آن به ۳۱۹.۷۵ دلار برسد.

منبع:سخت افزار


برچسب ها :
دسته بندی : دانش،تکنولوژی،فناوری اطلاعات
ارسال دیدگاه