آخرین اخبار

» دانش،تکنولوژی،فناوری اطلاعات » بسیار لوکس و فوق العاده قدرتمند؛ معرفی مرسدس AMG GLS 63 منصوری

تاریخ انتشار : 2017/05/06 - 18:06

 کد خبر: 5871
 465 بازدید

از جمله این تغییرات می توان به جایگزینی مواردی مثل سپر، کاپوت، رکاب های جانبی، گلگیرهای متورم، رینگ های بزرگ 23 اینچی و تایرهای پرفورمنس ساخت وردشتاین اشاره کرد. لوگوی مرسدس نیز با لوگوی منصوری تعویض شده است.

بسیار لوکس و فوق العاده قدرتمند؛ معرفی مرسدس AMG GLS 63 منصوری

بسیار لوکس و فوق العاده قدرتمند؛ معرفی مرسدس AMG GLS 63 منصوری

شکی در این وجود ندارد که منصوری یکی از مطرح ترین تیونرهای کنونی جهان است. دلیل این امر را می توان مهندسی بالا و توجه بیش از اندازه به جزییات عنوان کرد، به همین جهت خودروهایی که کارگاه منصوری را ترک می کنند شخصیت منحصر به خود را دارند و به راحتی قابل شناسایی هستند.

این تیونر ایرانی الاصل در آخرین پروژه خود به سراغ یکی از لوکس ترین شاسی بلندهای موجود رفته و پکیجی کامل برای آن در نظر گرفته است.

متخصصین منصوری این بار مرسدس-آ ام گ GLS 63 را زیر تیغ جراحی برده و با طراحی مجدد بخش های مختلف بدنه، ظاهری هجومی تر برای آن ترسیم کرده اند.

مرسدس-آ ام گ GLS 63 استاندارد

در همان نگاه نخست به این شاسی بلند لوکس و البته خشن می توان به تغییرات گسترده در بدنه پی برد؛ از جمله این تغییرات می توان به جایگزینی مواردی مثل سپر، کاپوت، رکاب های جانبی، گلگیرهای متورم، رینگ های بزرگ ۲۳ اینچی و تایرهای پرفورمنس ساخت وردشتاین اشاره کرد. لوگوی مرسدس نیز با لوگوی منصوری تعویض شده است.

در داخل کابین، منصوری دست به انقلاب زده و تقریبا تمامی قسمت ها را تغییر داده است. در این بخش استفاده از مواد بسیار با کیفیت در دستور کار قرار گرفته و در جای جای کابین می توان چرم دست دوز و فیبرکربن با جزییات بسیار بالا را مشاهده کرد. جالب اینکه حتی پدال ها نیز با نمونه های جدید عوض شده اند.

از لحاظ فنی پکیج تیونینگ منصوری برای GLS 63 نیز نسبتا گسترده است. با انتخاب این پکیج سیستم تعلیق خودرو پنوماتیکی شده و امکان کاهش ارتفاع تا ۳۰ میلی متر میسر می شود؛ همچنین خروجی موتور V8 نیز تا حد زیادی ارتقا می یابد.

با بهبودهایی که متخصصین منصوری انجام داده اند، این موتور اکنون توانایی تولید ۸۴۰ اسب بخار قدرت و ۱۱۵۰ نیوتن متر گشتاور را دارد؛ برای مقایسه بد نیست بدانید که این ارقام در حالت استاندارد برابر با ۵۷۷ اسب بخار و ۷۶۰ نیوتن متر هستند.

درباره شتاب این خودرو اطلاعاتی منتشر نشده اما می دانیم که با حذف محدود کننده الکتریکی، GLS 63 تیونینگ منصوری می تواند به حداکثر سرعت ۲۹۵ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند.

بدون پکیج فنی، GLS 63 برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت به ۴٫۶ ثانیه زمان نیاز دارد. بنابراین می توان انتظار داشت که این زمان برای دست پرورده جدید منصوری چند دهم ثانیه کمتر باشد.

هنوز مشخص نیست که پروژه منصوری برای این شاسی بلند لوکس آلمانی چقدر هزینه روی دوش مالک آن می گذارد، اما برای کسی که بیش از ۱۲۰ هزار دلار صرف خرید GLS 63 نموده، پرداخت چند هزار دلار دیگر جهت افزایش کارایی و ارتقای کابین مشکل ساز نخواهد بود!

 

منبع:دیجیاتو


برچسب ها :
دسته بندی : دانش،تکنولوژی،فناوری اطلاعات
ارسال دیدگاه