آخرین اخبار

» استان » بانک اطلاعاتی دائمی برای کمک به آسیب‌دیدگان مالی در بحث کرونا ایجاد شود

تاریخ انتشار : 2020/04/11 - 14:40

 کد خبر: 19909

بانک اطلاعاتی دائمی برای کمک به آسیب‌دیدگان مالی در بحث کرونا ایجاد شود

آیت الله غلام‌علی صفایی بوشهری در جلسه بررسی راه های یاری رساندن به افراد کم‌بضاعت اولین اقدام را ایجاد بانک اطلاعاتی عنوان کرد و افزود: ابتدا لازم است یک جامعه آماری جهت تولید بانک اطلاعاتی از نیازمندان در حوزه خدمت نمایندگان ولی فقیه در هر استان ایجاد شود که این بانک اطلاعات می‌تواند دائمی باشد و آمار دقیقی از جامعه مد نظر در اختیار قرار دهد.

امام جمعه بوشهر تصریح کرد: دومین کاری که باید انجام شود، برنامه ریزی و مدیریت جذب منابع نقدی و غیر نقدی است.

وی ادامه داد: سومین و آخرین کار نیز در این رابطه، تنظیم سیستم توزیع مناسب و کارآمد است که ضرورت دارد در این زمینه یک کار سیستمی و منسجم انجام گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تاکید کرد: در رابطه با جامعه آماری و تنظیم بانک اطلاعات با سه گروه مواجه هستیم، گروه آسیب دیدگان حمایت شده توسط دولت، آسیب دیدگان حمایت شده غیر دولتی و گروه سوم که خیلی مهم هستند شامل آسیب دیدگانی می شود که حمایت دولتی و غیردولتی نمی شود، روزمزد هستند و بیمه بیکاری نیز ندارند.

آیت الله صفایی بوشهری عنوان کرد: این گروه سوم که بیشتر جامعه هدف ما هستند باید شناسایی شوند و این شناسایی نیز به اشکال مهمی مقدور است که مهم ترین آنها شناسایی از طریق خیریه‌ها، مساجد و گروه های جهادی و بهترین سیستم توزیع نیز جهت این گروه، مساجد هستند.

وی بیان کرد: این کار یک فرصت مناسب جهت ایجاد یک سامانه‌ی دائمی خدمت مواسات نهاد نماز جمعه در تمامی سال است.

به گزارش ایسنا، در راستای فرمایشات الهام بخش و جریان ساز رهبر معظم انقلاب در روز نیمه شعبان مبنی بر ضرورت ایجاد رزمایش گسترده مواسات برای یاری رساندن به افراد کم‌بضاعت، روز جاری جلسه نمایندگان ولی فقیه در استان ها با حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری رئیس شورای سیاستگذاری ائمه کشور به شکل ویدئو کنفرانس برگزار شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا


برچسب ها :
دسته بندی : استان
ارسال دیدگاه