آخرین اخبار

» بخش بوشکان » بازدید از روستاهای بخش بوشکان و انتخاب روستای هدف گردشگری

تاریخ انتشار : 2018/12/01 - 15:50

بازدید از روستاهای بخش بوشکان و انتخاب روستای هدف گردشگری

بازدید از روستاهای بخش بوشکان و انتخاب روستای هدف گردشگری

سرکار خانم دهقانی مدیر کل محترم امور روستائی و شورا های استان بوشهر بهمراه دکتر حاجب فرد بخشدار محترم بخش بوشکان و سرکار خانم مهدی زاده سرپرست سازمان گردشگری و میراث فرهنگی استان بوشهر  از روستاهای بخش بوشکان بازدید نمودند.

 

به گزارش تاور،  این بازدید با هدف انتخاب روستا های هدف گردشگری انجام و روستا های “تنگ زرد” و “خون” به عنوان روستا های هدف گردشگری بخش بوشکان انتخاب شدند.

 

روستاهای گردشگری ایران دارای جاذبه‌های طبیعی و تاریخی و مراکز اقامتی، پذیرایی و تفریحی. با توجه به اطلاع‌رسانی معاونت گردشگری «سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری»، در حال حاضر ۴۶۵ روستای هدف گردشگری در ایران شناسایی و ثبت شده‌است که درنظر است به یک هزار روستا افزایش یابد. همچنین ۱۲۰ روستای هدف گردشگری در اولویت کارگروه عملیاتی روستاهای هدف گردشگری در سال ۱۳۹۰ به تصویب رسیده‌است.

 

روستاهای دارای اولویت در استان بوشهر : حصار، جزیره‌شمالی، هاله، شول، فاریاب و درودگاه در (دشتستان)، چاه‌کوتاه(بوشهر)، جزیره شمالی (گناوه)، نای بند (کنگان)، حصار (دیلم)، احشام قائدها (دشتی)، خائیز (تنگستان) بوده اند که در این بازدید روستا های خون و تنگزرد (دشتستان) نیز به آنها افزوده شده اند.

عکس: ارسالی کاربران


برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , ,
دسته بندی : بخش بوشکان
ارسال دیدگاه