آخرین اخبار

» استان » اولویت شهرداری بوشهر برای سال ۹۹ تکمیل پروژه‌های نیمه تمام است

تاریخ انتشار : 2020/04/11 - 17:40

 کد خبر: 19887

اولویت شهرداری بوشهر برای سال ۹۹ تکمیل پروژه‌های نیمه تمام است

سیدنورالدین امیری روز شنبه در این رابطه افزود: در این زمینه با تکمیل تقاطع غیرهمسطح شهید سردار سلیمانی در میدان مطهری گره‌های ترافیکی این منطقه باز و شاهد کاهش ترافیک و ایمنی در تردد خواهیم بود علاوه بر اینکه فضای میدان نیز گسترش می‎یابد.

وی بیان کرد: همچنین با اجرا و تکمیل پارک ورودی شهر بوشهر حد فاصل پلیس راه قدیم و بزرگراه امام علی (ع) و نصب سر درب وروری شهر بوشهر (المان شهدای خلیج فارس) دروازه بوشهر چشم انداز زیبا و رنگ و بوی دیگری به خود می‌گیرد.

امیری با اشاره به آغاز عملیات اجرایی فاز دوم پارک لیان ادامه داد: تکمیل فاز نخست پارک ساحلی گردشگری لیان، میدان روبروی پارک شغاب، بهره برداری از فاز نخست دوربین‌های پایش تصویری، آسفالت کوچه‌های محله‌های جنوبی و پارک ساحلی شغاب از جمله برنامه‌های اجرا شده در سال گذشته بود.

وی اظهار کرد: در فضاسازی مبلمان شهری سعی شده از ریشه‌های فرهنگی و تاریخی گره خورده در زندگی مردم بندر کهن بوشهر استفاده شود همچنان بهره بردن از آن در سال جدید نیز در دستور کار شهرداری قرار دارد.

امیری تاکید کرد: رویکرد سال گذشته شهرداری بوشهر توجه به بافت تاریخی و محله‌های کمتر برخوردار بود در این خصوص می‌توان به اجرای کانال دفع آب‌های سطحی، گذر معاینه فنی تنگک اول به طول ۴۰۰ متر، ایجاد پارک‌های محله‌ای و آسفالت کوچه‌های محله‌های جنوبی اشاره کرد.

شهردار بوشهر با اشاره به توجه ویژه به بافت تاریخی چهار محل افزود: توجه به  گذر کوتی و فدک از جمله دیگر پروژه‌های شهرداری است که با بهره‌برداری از آن جریان زندگی در بافت رونق می‌یابد.

امیری افزود: با تکمیل و نورپردازی این دو گذر، محقق شدن گذر فرهنگی و هنری و ایجاد فرهنگسرا در محله‌های تاریخی شاهد تحول خوبی در چهار محل خواهیم بود.

وی گفت: در مجموع تلاش می‎شود گردشگران داخلی و خارجی نگاه ویژه‌ای به بندر بوشهر به عنوان یکی از مقاصد گردشگری داشته باشند.

منبع:ایرنا فارسی


برچسب ها :
دسته بندی : استان
ارسال دیدگاه