آخرین اخبار

» استان » امام جمعه بوشهر:ماهیت سه کشور اروپایی برای ایران آشکار شده است

تاریخ انتشار : 2020/01/17 - 14:09

 کد خبر: 16359

امام جمعه بوشهر:ماهیت سه کشور اروپایی برای ایران آشکار شده است

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر افزود: این کشورها جز فکر استعماری، چپاول، بدعهدی و دروغ و خیانت چیزی سرشان نمی‌شود.

وی بیان کرد: انگلیس از ملکه تا فرد پایین دست دولتش تمام باطنش خباثت بوده و قابلیت مذاکره با این کشور وجود ندارد و این کشور در مناطق مختلف جهان از جمله آمریکا و بویژه خلیج فارس جنایت‌های بی‌شماری را رقم زده است.

صفایی بوشهری ادامه داد: انگلیس ذاتش خباثت، خیانت و جنایت است و آلمان و فرانسه نیز وضعیتی مشابه انگلیسی‌ها دارند.

وی گفت: در ابتدا برجام نیز مشخص بود این برجام فرجامی ندارد و سه کشور یاد شده نیز در موضوع برجام به طور کامل تابع آمریکا هستند تا آمریکا را فریب بدهند.

صفایی بوشهری ادامه داد: کشورهای طرف برجام اعلام کردند برجام را قبول ندارند و باید دوباره مذاکره صورت گیرد این در حالی است که آدم عاقل با این کشورها صحبتی نمی‌کند چرا که ایران تا همین جا نیز از صحبت‌ و مذاکره‌های خود با این کشورها پشیمان است.

 امام جمعه بوشهر  افزود: آمریکا با ترور  فرمانده سپاه قدس یکی از بزرگترین اشتباهات تاریخی خود را انجام داد چرا که سردار سلیمانی مثل یک شهروند عادی به عراق مسافرت کرده و هیچ عملیات نظامی نداشت.

صفایی بوشهری بیان کرد: آمریکایی‌ها گفتند اگر حمله کنید ما ۵۲ نقطه فرهنگی و غیرفرهنگی شما را می زنیم و سپاه عزیز به مهمترین پایگاه نظامی آنها یعنی عین الاسد حمله کرد و در مقابل آنها نیز هیچ غلطی نکردند.  

وی تصریح کرد: اکنون هم اعلام می کنیم چنانچه آمریکایی‌ها کوچکترین تخطی و به یک نقطه حمله کنند ما ۱۰ نقطه را هدف قرار می‌دهیم.

صفایی بوشهری ادامه داد: آمریکا دیپلماسی بلد نیست و تنها اندیشه چپاول ثروت و خودکامه گری در سر دارد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: آنها فکر کردند با شهادت سردار سلیمانی جبهه مقاومت در هم شکسته خواهد شد اما دیدند که چه جمعیتی آمدند و آمریکا را محکوم کردند.  

وی تصریح کرد: خواست آمریکا تضعیف سپاه و تضعیف نظام است ولی باید بداند تمامی مردم ایران حامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستند.

امام جمعه بوشهرگفت: در تجمع‌های اخیر در یکی از دانشگاههای تهران سفیر بی آبروی انگلیس می‌آید و در جمع معترضین قرار می گیرد.

وی یادآورشد: در انگلیس خبیث و عقب افتاده که هنوز به شکل شاهنشاهی اداره می شود این سفیر می آید در میان تجمع و عکس می گیرد که از نظر سیاسی نامطلوب است. 

صفایی بوشهری افزود: ما مردم بوشهر به خوبی انگلیس را می شناسیم و به همین خاطر از وزارت خارجه می خواهیم که در اسرع وقت سفیر انگلیس را از ایران اخراج کند.

امام جمعه بوشهر اطهارداشت:اگر این بار کوتاه بیاییم باز هم سفارتخانه آنان لانه جاسوسی خواهد شد و ما تقاضا داریم دولت در برخورد با این سه کشوری که اخیرا نشان دادند چه موضعی دارند جدیت به خرج دهد. 

صفایی بوشهری در بخش دیگری از صحبت‌های خود از عوامل برگزاری کنگره سرداران و ۲۰۰۰ شهید استان بوشهر و همچنین بازتاب گسترده این کنگره در رسانه‌های مختلف تجلیل و قدردانی کرد.

منبع:ایرنا فارسی


برچسب ها :
دسته بندی : استان
ارسال دیدگاه