آخرین اخبار

» استان » استفاده از سموم و آفت کش‌های غیراستاندارد در استان بوشهر برچیده شود

تاریخ انتشار : 2019/10/13 - 17:26

 کد خبر: 12500

استفاده از سموم و آفت کش‌های غیراستاندارد در استان بوشهر برچیده شود

عبدالکریم گراوند روز یکشنبه در کارگروه اجتماعی و مواد مخدر استان بوشهر افزود: تامین سلامت مردم به خصوص سلامت غذایی مهمترین اولویت مدیریت استان است و با متخلفان این بخش برخورد قاطع می‌شود.

وی یادآورشد:سازمان جهاد کشاورزی و دانشگاه علوم پزشکی مسوول سلامت مردم هستند و نظارت بر محصولات تولیدی کشاورزی از اولویت‌های این دودستگاه اجرایی باشد.

گراوند ادامه داد: درراستای اجرای هرچه بهتر طرح ارتقای سلامت محصولات کشاورزی از ظرفیت آزمایشگاهی اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی و بخش خصوصی در بررسی نهاده‌های کشاورزی استفاده شود و همچنین میزان اعتبار مورد نیاز برای تقویت آزمایشگاه حاکمیتی نیز مشخص شود.

استاندار بوشهرگفت: باتوجه به اینکه نهاده‌های کشاورزی غیراستاندارد سلامت جامعه را به خطر می‌اندازد سم و  نهاده‌های کشاورزی وارداتی باید از طریق رویه گمرکی و پس ازانجام آزمایش و اطمینان از سالم بودن آنها کارترخیص انجام شود.

گراوند افزود: متولیان امر سلامت و تولید نسبت به سالم بودن محصولات بی‌تفاوت نیستند برهمین اساس با واگذاری زمین به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در گمرک، به‌زودی آزمایشگاه تخصصی برای آزمایش کردن کالاهای مصرفی راه‌اندازی می‌شود.

وی تدوین پیوست فرهنگی در طرح ارتقای سلامت محصولات کشاورزی استان بوشهر را یک ضرورت دانست.

گراوند همچنین بر ضرورت ایجاد قرنطینه کشاورز در گمرک با هدف نظارت دقیق بر روی محصولات وارداتی تاکید کرد و گفت: محصولات تجاری که دارای مشکل بهداشتی و از استاندارد لازم برخوردار نیستنند بدون اغماض توقیف، ضبط و با متخلفان برخورد می‌شود.

استاندار بوشهردر بخش دیگری از سخنان خود افزود: بیشتر تصادف‌های جاده‌ای به سبب خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان است و تلاش می‌شود با تقویت نیروی انتظامی زمینه حضور پلیس نامحسوس در محورهای ارتباطی استان  فراهم شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بهداشت مساله اجتماعی است و همه آحاد جامعه درگیر آن هستند در همین ارتباط با اطلاع رسانی لازم و کافی سطح سواد سلامت جامعه باید ارتقا یابد.

سعید کشمیری با اشاره به افزایش نرخ تصادف‌های جاده‌ای استان در نیمه نخست امسال افزود: هرچند بیشتر این حوادث به ماشین‌های موسوم به شوتی وبرخی نقاط حادثه خیز ارتباط داده می‌شود

اما با توجه به اینکه بیشتر فوت شدگان این حوادث را جوانان تشکیل می‌دهند سال‌های ازدست رفته عمر در این حوادث بسیار مهم است.

وی اضافه کرد: از اول سال تاکنون شمار افرادی که دچار مرگ مغزی و اعضای آنها اهدا شده است به ۱۳  نفر رسیده وتعداد دیگری هستند که حتی به اهدای عضو نیز نرسیدند و در دم جان دادند.

۶۰۴۷/۶۰۴۵

منبع:ایرنا فارسی


برچسب ها :
دسته بندی : استان
ارسال دیدگاه