آخرین اخبار

» استان » آغاز فعالیت اصناف کم خطر به معنی بی توجهی به شعار در خانه ماندن نیست

تاریخ انتشار : 2020/04/06 - 11:21

 کد خبر: 19687

آغاز فعالیت اصناف کم خطر به معنی بی توجهی به شعار در خانه ماندن نیست

عبدالکریم گراوند روز دوشنبه  در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا افزود: از همراهی اصناف و بازاریان استان برای مقابله با کرونا قدردانی می‌شود که تاکنون همکاری بسیاری خوبی داشتند و در این شرایط و موقعیت از اصناف کم خطر استان انتظار داریم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند، اگر این امر محقق شود می‌توان امیدوار بود با کمترین مشکل کرونا را شکست دهیم.

وی اضافه کرد: کارگروهی متشکل از دانشگاه علوم پزشکی، سازمان صنعت، معدن و تجارت و اصناف بوشهر با همکاری بسیج، نظارت بر فعالیت اصناف کم خطر را انجام دهند.

گراوند یادآور شد: این کارگروه با مسئولیت سازمان صنعت، معدن و تجارت است و در صورت مشاهده تخلف از سوی اصناف، ابتدا به واحد صنفی تذکر بدهند و در صورت تکرار تخلف، واحد صنفی متخلف پلمب شود.

استاندار بوشهر افزود: دانشگاه علوم پزشکی با همکاری رسانه ملی آموزش‌های لازم را به شهروندان برای تامین نیازهای خود از بازار با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ارائه دهند.

وی با بیان اینکه آرامش جامعه در شرایط کنونی در گرو همکاری مردم و بازار است، اظهار داشت: بزودی لیست مشاغل کم ریسک استان که از شنبه فعالیت خود را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی می توانند آغاز کنند، اعلام می‌شود.

گراوند گفت: اگر وضعیت استان بوشهر در مقابله با کرونا مطلوب است به خاطر رعایت و همکاری مردم در کنار تصمیم‌های گرفته شده‌است به همین دلیل تاکید می‌شود همچنان پویش در خانه ماندن از سوی مردم استان رعایت شود.

استاندار بوشهر افزود: استفاده از ظرفیت فضای مجازی و اینترنت برای خرید از سوی دستگاه‌های متولی امر اطلاع رسانی شده و صداو سیما هم در این زمینه آموزش‌های لازم را به مردم بدهد.

گراوند گفت: ساعت کاری ادارات استان بوشهر از روز شنبه ۲۳ فروردین ماه ۷ صبح تا ۱۴ است و بانک ها هم تابع همین شرایط هستند البته بزودی در این زمینه هماهنگی‌هایی با بانک‌های استان صورت می‌گیرد.

استاندار بوشهر یادآور شد: اولویت دور کاری با کارکنان با بیماری زمینه‌ای، جانبازان وبانوان باردار است و مدیران اجرایی مکلف هستند موضوع سلامت همکاران را در دستور کار قرار دهند و تا زمانیکه شرایط کشور عادی شود این افراد می‌توانند از ظرفیت دورکاری استفاده کنند.

وی با بیان اینکه تردد درون و برون استانی طبق رویه قبلی است و کنترل ها انجام می‌شود.

استاندار بوشهر تاکید کرد: با توجه به نزدیک شدن به نیمه شعبان، از ظرفیت فضای مجازی برای برگزاری جشن‌های نیمه شعبان استفاده شود تا شاهد تجمع‌ها در اماکن مختلف نباشیم.

گراوند در مورد فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر، ضمن قدردانی از مدیر  نیروگاه بوشهر در زمینه اجرای پروتکل های سخت گیرانه برای مقابله با کرونا گفت: در شرایط مبارزه با کرونا، فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر حتی یک روز هم تعطیل نشد و در نیروگاه اتمی بوشهر پروتکل های سخت گیرانه‌ای حکمفرما بوده که از رئیس نیروگاه اتمی بوشهر قدردانی می‌کنم.

منبع:ایرنا فارسی


برچسب ها :
دسته بندی : استان
ارسال دیدگاه